Преку 70 граѓански организации денес ќе го кажат својот став за Пржино
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Повеќе од 70 граѓански организации, платформи и иницијативи денес преку прес-конференција ќе ја презентираат содржината на заедничкото писмо упатено до еврокомесарот Јоханес Хан и другите меѓународни фактори активни во решавањето на политичката криза во Република Македонија.

„Целта на обраќањето e, ние, граѓанските организации, платформи и иницијативи, да го искажеме нашиот став во однос на испoлнувањето на условите од Договорот од Пржино и од Итните реформски приоритети за одржување фер, слободни и демократски избори“, се вели во нивното соопштение.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×