Стејт департментот предупредува на ризик од патување во Европа
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

САД ги предупредиле своите граѓани на потенцијалниот ризик од патувања во Европа, наведувајќи дека после Брисел, терористичките групи планираат напади ширум континентот.

„Терористичките групи продолжуваат да планираат непосредни напади ширум Европа, а цел им се спортски настани, туристички места, ресторани и јавниот транспорт“, се наведува во предупредувањето изададено од Стејт департмент.

За тие американски граѓани што сепак ќе патуваат во Европа, Стејт департментот препорачува претпазливост на јавните места и при користењето јавен превоз, и во прицип да се држат настрана од местата на кои има гужва.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×