Заев: Преговорите пропаднаа – до 24 април не може да се создадат услови за фер избори
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Според претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денешните маратонски преговори меѓу четворицата партиски лидери (Груевски, Заев, Ахмети, Тачи) посредувани од еврокомесарот Јоханес Хан, пропаднале, откако немало договор за пролонгирање на предвремените парламентарни избори, закажани за 24 април.

„Преговорите пропаднаа. Ако изборите се одржат на 24 април, СДСМ нема да учествува, бидејќи нема време да се создадат услови за фер изборен натпревар, и нема време да биде прочистен Избирачкиот список и да биде регулирана состојбата во медиумите. Ние ќе продолжиме да се бориме за демократијата во Македонија“, изјави Заев, кој прв излезе од резиденцијата на Европската унија во Скопје.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×