Connect with us

економија

Бизнис настани во Up Hub – Струмица

објавено

на

Up Hub Струмица беше отворен на 4 ноември во Струмица, каде што беа претставени четири генерални програми кои ќе се одвиваат во рамките на овој хаб за едукација и професионален развој.

Во новоотворениот Хаб за едукација и професионален развој, Up Hub – Струмица, во периодот од 14 до 17 ноември 2022 година, како дел од глобалната недела на претприемништвото ќе бидат одржани четири бизнис настани.

Говорници на настаните ќе бидат искусни предавачи од повеќе релевантни области.

Во понеделник, 14 ноември, Огнен Огненоски и Зоран Витанов ќе зборуваат на тема „Совети за развој на Start Up“, осврнувајќи се на клучните чекори за претворање на бизнис идејата во старт-ап и создавање успешна приказна.

Во вторник, 15 ноември, на темата „Совети за ефективна деловна комуникација“ ќе зборува Александар Караев, експерт во областа на комуникации и мали бизниси. Фокусот на овој бизнис настан ќе биде „Како до подобра деловна комуникација со бизнис партнери, целни групи и соработници“.

Во среда, 16 ноември, „Совети за брендирање и извозно ориентирање“ ќе даде Калин Бабушку, креатор на голем број брендови позиционирани на различни пазари во Европа и светот.

Бизнис настаните организирани од Up Hub како дел од глобалната недела на претприемништвото, ќе завршат на 17 ноември, каде што Пламен Тодоров, експерт во областа на проектен менаџмент и финансирање ќе зборува за „Пристап до финансии“ за старт-ап бизниси.

Up Hub Струмица беше отворен на 4 ноември во Струмица, каде што беа претставени четири генерални програми кои ќе се одвиваат во рамките на овој хаб за едукација и професионален развој.

Од “Up Hub” најавуваат дека покрај бизнис настаните во рамките на глобалната недела на претприемништвото од 14 до 17 ноември, во следниот период ќе се организираат и други настани – инфо сесии и обуки, насочени кон професионален развој, едукација, вмрежување и соработка.

економија2 дена ago

Македонска берза ја одржа својата 22-ра Годишна конференција

македонија2 дена ago

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдени со чиста и обновлива енергија

технологии / компании2 дена ago

Технолошките гиганти ги претставија своите нови AI алатки

свет2 дена ago

Може ли технолошкиот могул да влијае на светските чувствителни прашања

регион2 дена ago

Што се крие зад новите тензии помеѓу Србија и Косово?

македонија2 дена ago

Пакомак со паметен систем за управување со амбалажниот отпад до одржлив развој

македонија2 дена ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија2 дена ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал

интервју2 дена ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

економија2 дена ago

Само во август осигурениците наплатиле пет милиони евра од неживотни осигурувања, за 22% повеќе од лани

интервју1 недела ago

Петар Ниновски: Бреинстер се позиционира како лидер на пазарот со раст од речиси 100% во последните две години

банки1 недела ago

Стопанска банка а.д. Битола прослави 75 години работа

банки1 недела ago

ПроКредит Банка прослави 20 години постоење на македонскиот пазар

македонија1 недела ago

Брако ги помогна проектите на Општина Велес со еден милион денари

банки6 дена ago

Ти само орочи, заштедата сама ќе дојде! – ПроКредит со нова понуда за штедење

свет5 дена ago

Европската комисија: Х(Твитер) на Илон Маск стана легло на дезинформации

македонија2 дена ago

Зошто цените се високи? Трговците ја префрлаат топката на производителите, тие се правдаат со поскапените инпути

интервју2 дена ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

македонија2 дена ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија2 дена ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал