Connect with us

Фасхион

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

објавено

на

Помеѓу претставените часовници беше и Chronomat 36 Special Edition. Ограничен на 25 парчиња достапни само во одбрани земји од Централна и Источна Европа, моделот се карактеризира со комбинација на два ексклузивни материјали, црвено злато од 18 k и карактеристичен седеф во сива боја.

Како да ги користиме своите крилја, најдобро може да научиме од брендот кој 140 години со секоја нова колекција не само што ги надминува очекувањата, туку постојано отвора нови хоризонти.

Тоа ни се потврди и вчера во уникатниот простор на Аудиокултура каде мал избран круг на љубители на часовници  имаа ексклузивна можност први да ги погледнат новитетите на Брајтлинг на интимна вечера подготвена од шеф Алекс Пуци.

Вечерата започна со мастерклас предводен од  претставник на Breitling, потоа следеше презентација на новитетите Breitling Superocean Rainbow – инспирирани од  окенаските синила и прекрасните виножита кои се појавуваат при прекршувањето на светлината од капките вода. Нешто во што уживаат и можат да го доловат сурферите ширум светот.

Breitling Superocean Auromatic 44_Ref. A17376211L2S2_RGB

Понатаму следеше презентација на  Chronomat 36 Special Edition. Ограничен на 25 парчиња достапни само во одбрани земји од Централна и Источна Европа, моделот се карактеризира со комбинација на два ексклузивни материјали, црвено злато од 18 k и карактеристичен седеф во сива боја.

Chronomat 36 Special Edition

Помеѓу часовниците ексклузивно беше претставен и Top Time B21 Classic Cars Chronograph Tourbillon е опремен со истиот Breitling Caliber B21 што го имаше своето деби минатата година во Премиер Tourbillon.

македонија22 минути ago

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

економија4 дена ago

Мукаетов за магазинот “The Region“: Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето

македонија4 дена ago

Универзитетот Американ Колеџ Скопје почна соработка со City College of New York од САД

банки5 дена ago

УНИБанка втора година по ред е поддржувач на најзначајната културна манифестација „Охридско лето“  

економија5 дена ago

Стимулирање на иновациите во Scalefocus: Како ги мотивираме ИТ професионалците да бидат иновативни

интервју1 недела ago

Гоце Сиваков:  Нашите клиенти веќе ги чувствуваат бенефитите од фактот дека УНИ Банка е дигитално и технолошки напредна банка!

економија1 недела ago

Стручна обука за општествена одговорност и прв „директорски појадок“ на Клубот на одговорни бизниси

економија2 недели ago

Мукаетов на насловна на престижниот романски магазин „Бизнис“: Романија е стратешки пазар за „Алкалоид“

економија2 недели ago

Почна проектот „Бизнис лидер“ – нова, иновативна платформа за вмрежување на најдобрите од македонскиот деловен свет

банки2 недели ago

Прокредит банка со нова модернизирана филијала во Кавадарци