Connect with us

македонија

Борче Стаменов е „Маж на годината“ според социјалните медиуми за 2021 година

објавено

на

Борче Стаменов е познат хуманитарец во Македонија кој изминатите години преку својата организација „Донирај Компјутер“ успева да усреќи голем број на деца и семејства на кои компјутерот им е повеќе од потребен, а не можат да си го дозволат.

Борче Стаменов е „Маж на годината“ според социјалните медиуми за 2021 година, при официјалниот избор на „Мажи на годината“ кај нас.

Според гласањето на официјалната Фејсбук страница на настанот, Борче Стаменов освои најмногу лајкови и со тоа заслужено ја понесе оваа награда.

Наградата „Маж на годината“ според социјалните медиуми им дава можност на целокупната јавност да се вклучи директно во овој настан, преку номинирање на, според нив, најуспешниот маж и притоа да гласаат за оние кои се номинирани.

Борче Стаменов е познат хуманитарец во нашата држава кој изминатите години преку својата организација Донирај Компјутер успева да усреќи голем број на деца и семејства на кои компјутерот им е повеќе од потребен, а не можат да си го дозволат.

Изборот на Мажи на годината во организација на Фрајдеј Комуникации и Џентлмен Магазин ќе се одржи на 24.11.2021 година и вклучува 13 добитници во 13 категории помеѓу кои и главната награда за Маж на годината за 2021 година.

технологии / компании47 минути ago

Трендови на коишто треба да внимаваат огласувачите во 2022

македонија52 минути ago

Пет амбасадори на ЕУ земји дискутираа заедно со студентите на тема иднината на Европа – перспектива од земја кандидат

економија1 час ago

ДДВ-то го наполни буџетот за четвртина повеќе од лани

македонија1 час ago

Се менуваат алатките, не и новинарските вредности

економија1 час ago

Просечната каматна стапка на кредити за компании се спушти до 3,55%, а за домаќинства до 5,23%

економија1 час ago

И покрај моќните ефекти на пандемијата, побарувачката за кредити се врати

Business1 час ago

Македонските угостители сакаат свој „биткоин“

start up1 час ago

Топ 5 совети за успех на стартап бизниси

економија5 часа ago

Дигитализацијата бара нови вештини – неформалното образование станува сè поважно

економија15 часа ago

Развојната банка објави јавен повик за корисниците на ,,Ковид 3” кредитната линија, за дополнителен грејс период од 12 месеци

коментари1 ден ago

Благојче Котески: Совршена енергетска бура или дел од „новото нормално“???!!!

економија5 часа ago

Дигитализацијата бара нови вештини – неформалното образование станува сè поважно

економија7 дена ago

Пласирани 16,9 милиони евра кон домашните компании преку Развојната банка

политика4 дена ago

Ковачевски: Не сум ничиј човек, туку човек со интегритет и големо професионално искуство соодветно за позицијата претседател на СДСМ

македонија2 дена ago

Македонските угостители сакаат своја крипто валута

технологии / компании2 дена ago

На „Стартапувај 3“ обезбедена најголема финансиска поддршка за стартапите во историјата на ФИТР

економија4 дена ago

Пешев: Компаниите нема да издржат уште еден локдаун

економија3 дена ago

Просечната каматна стапка на кредити за компании се спушти до 3,55%, а за домаќинства до 5,23%

економија15 часа ago

Развојната банка објави јавен повик за корисниците на ,,Ковид 3” кредитната линија, за дополнителен грејс период од 12 месеци

македонија1 ден ago

Панел-дискусија на Универзитет Американ Колеџ Скопје: пет ЕУ амбасадори во разговор со студентите на УАКС

Best CBD Oil for Pain


Best CBD Oil for Anxiety


CBD Gummies


Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil