Connect with us

македонија

Брендот Hamilton од портфолиото на „Божиновски часовници и накит“ омилен на актерската екипа од новиот филм на Милчо Манчевски, „Кајмак“

објавено

на

Пријателите на “Божиновски часовници и накит” можеа да го погледнат часовникот Hamilton American Classic PSR во фајето на Cineplexx минатиот четврток на ексклузивната проекција на филмот што Божиновски ја организираше за своите лојални клиенти и пријатели.

Не случајно часовниците Hamilton го носат епититетот „филмски бренд“ и се омилениот моден детаљ во голем број холивудски филмови. Со својата швајцарска прецизност, а американски дух брендот е првиот избор на голем број холивудски актери, а денес со гордост можеме да кажеме дека овој епитет е потврден и од филмската фела во Македонија и тоа ни помалку ни повеќе туку во најновото филмско остварување на најнаградуваниот македонски режисер Милчо Манчевски. Токму еден од моделите на Hamilton, American Classic PSR е изборот на актерот Филип Трајковиќ.

Пријателите на “Божиновски часовници и накит” можеа да го погледнат часовникот во фајето на Cineplexx минатиот четврток на ексклузивната проекција на филмот што Божиновски ја организираше за своите лојални клиенти и пријатели. По проекцијата во салата на Божиновски публиката ја поздрави и актерската екипа на филмот.

Комерцијален ПР текст

економија9 часа ago

Македонска берза ја одржа својата 22-ра Годишна конференција

македонија17 часа ago

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдени со чиста и обновлива енергија

технологии / компании21 час ago

Технолошките гиганти ги претставија своите нови AI алатки

свет21 час ago

Може ли технолошкиот могул да влијае на светските чувствителни прашања

регион21 час ago

Што се крие зад новите тензии помеѓу Србија и Косово?

македонија21 час ago

Пакомак со паметен систем за управување со амбалажниот отпад до одржлив развој

македонија21 час ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија21 час ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал

интервју21 час ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

економија21 час ago

Само во август осигурениците наплатиле пет милиони евра од неживотни осигурувања, за 22% повеќе од лани

интервју1 недела ago

Петар Ниновски: Бреинстер се позиционира како лидер на пазарот со раст од речиси 100% во последните две години

економија1 недела ago

Се возобнови Клубот на одговорни бизниси

банки1 недела ago

Стопанска банка а.д. Битола прослави 75 години работа

банки1 недела ago

ПроКредит Банка прослави 20 години постоење на македонскиот пазар

македонија7 дена ago

Брако ги помогна проектите на Општина Велес со еден милион денари

свет4 дена ago

Европската комисија: Х(Твитер) на Илон Маск стана легло на дезинформации

банки5 дена ago

Ти само орочи, заштедата сама ќе дојде! – ПроКредит со нова понуда за штедење

интервју21 час ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

македонија21 час ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

македонија21 час ago

Зошто цените се високи? Трговците ја префрлаат топката на производителите, тие се правдаат со поскапените инпути

Best CBD Oil for Pain


Best CBD Oil for Anxiety


CBD Gummies


Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil