Connect with us

банки

Вложете во вашата иднина со нов станбен кредит и депозит со најповолни каматни стапки до крајот на годината

објавено

на

За  потребите на своите клиенти, Стопанска банка а.д. Битола лансираше две атрактивни понуди со поволни услови до крајот на оваа година.

Замислете го вашиот идеален дом – простор каде што вашите соништа и сеќавања се создаваат. Со новиот станбен кредит од Стопанска банка а.д Битола, овој сон може да стане реалност побрзо и полесно од што сте замислиле. Во време на зголемена несигурност и растечки тренд на каматните стапки ова е одлична можност за нов дом со фиксна каматна стапка 3,30%  до 5 години или 3,70% до 10 години.

 Искористете ги поволните каматни стапки и максимизирајте ги вашите заштеди со вториот производ кој го нуди банката. Депозит на 14 месеци со минимален влог од 600.000 денари и со одлична каматна стапка од 3,30%. Промотивните  услови за двата производи  важат до 31.12.2024, а за повеќе информации посетете ги следните линкови

Станбен кредит со фиксна каматна стапка – Македонски (stbbt.mk)

Депозит на 14 месеци – Македонски (stbbt.mk)

или било која филијала на Стопанска банка а.д Битола

македонија2 минути ago

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

економија4 дена ago

Мукаетов за магазинот “The Region“: Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето

македонија4 дена ago

Универзитетот Американ Колеџ Скопје почна соработка со City College of New York од САД

банки5 дена ago

УНИБанка втора година по ред е поддржувач на најзначајната културна манифестација „Охридско лето“  

економија5 дена ago

Стимулирање на иновациите во Scalefocus: Како ги мотивираме ИТ професионалците да бидат иновативни

интервју1 недела ago

Гоце Сиваков:  Нашите клиенти веќе ги чувствуваат бенефитите од фактот дека УНИ Банка е дигитално и технолошки напредна банка!

економија1 недела ago

Стручна обука за општествена одговорност и прв „директорски појадок“ на Клубот на одговорни бизниси

економија2 недели ago

Мукаетов на насловна на престижниот романски магазин „Бизнис“: Романија е стратешки пазар за „Алкалоид“

економија2 недели ago

Почна проектот „Бизнис лидер“ – нова, иновативна платформа за вмрежување на најдобрите од македонскиот деловен свет

банки2 недели ago

Прокредит банка со нова модернизирана филијала во Кавадарци