Connect with us

економија

Гранд Скопје – Златен Спонзор на Првата конференција за недвижности во Македонија

објавено

на

Гранд Скопје и МГ Фешн ја препознаа иницијативата на Фортонмка за организација на Првата конференција за недвижности во Македонија.

Со задоволство Ви го најавуваме комплексот Гранд Скопје – Златен Спонзор на Првата конференција за недвижности во Македонија.

Гранд Скопје и МГ Фешн ја препознаа иницијативата на Фортонмка за организација на Првата конференција за недвижности во Македонија.

Како Златен Спонзор Гранд Скопје ја поддржува идејата за едукација, споделување на искуства и успешни приказни, вмрежување и промовирање на квалитетни проекти.

Позициониран во строгиот центар на градот, комплексот Гранд Скопје има за цел да ја трансформира локацијата во главна градска артерија со што ќе ја редефинира урбаната слика на центарот, ќе го заживее градскиот дух и ќе прерасне во ново обележје на градот. Комплекс со мешана намена и објекти кои се карактеризираат со високо квалитетна архитектура, со архитектонски израз кој ќе остави впечатлив белег и ќе ја надополни силуетата на градот Скопје, Гранд Скопје нуди одлична средина за софистицираните вкусови на остроумните жители и напредните компании, кои се во потрага по современ простор, со услуги на дофат и локација со модерна инфраструктура.

„Првата конференција за недвижности е ретка можност за исклучителна промоција на веќе етаблираниот бренд Гранд Скопје, но и претставување на севкупната визија на МГ Фешн за урбано домување по светски стандарди. Покрај промоцијата, ни претставува задоволство што ќе добиеме можност за вмрежување со други компании од индустријата и ќе можеме детално да ги претставиме придобивките од ваквите станбено-деловни комплекси за градот и граѓаните. Нашиот тим на професионалци ќе биде присутен на конференцијата и во панел дискусиите кои ќе послужат како дополнителна платформа за промоција на Гранд Скопје како вистински избор за сите оние кои сакаат да ја започнат својата приказна на свој начин во новиот центар на Скопје.“, велат од Гранд Скопје.

технологии / компании1 ден ago

Креативна вештачка интелигенција: Девет алатки што ќе ви ги сменат животот и работата

политика1 ден ago

Планот на Мишел за рушење на Фон дер Лајен

регион1 ден ago

Во Хрватска има неколку амбициозни проекти за развој на роботи

македонија1 ден ago

Двојна диплома на Универзитетот Католика од Милано и Универзитетот Американ Колеџ Скопје

економија1 ден ago

Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

македонија1 ден ago

Мукаетов од Алкалоид и Ниновски од Бреинстер споделија искуства со младите

економија1 ден ago

Анализа МАСИТ: Речиси 1,5 милијарди евра приходи оствариле ИКТ компаниите лани

банки1 ден ago

Безготовинските плаќања зголемени за 30%, значителен раст на токенизираните трансакции

македонија1 ден ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

економија1 ден ago

Специјален прилог: Топ 6 трендови во меѓународниот транспорт за 2024

коментари1 недела ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија1 недела ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија1 недела ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

Фасхион1 недела ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

македонија4 дена ago

УНИБанка го поддржа одбележувањето на 100 годишниот јубилеј на Светската Шаховска Федерација

македонија5 дена ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

економија3 дена ago

ССК: Зелената транзиција на македонските компании е без алтернатива

банки1 ден ago

Пет небанкарски компании веќе добиле дозвола за давање платежни услуги во Македонија и прекугранично

македонија1 ден ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

регион1 ден ago

Европа ќе ја обновува природата со закон, земјоделците бесни