Connect with us

банки

Доделени наградите на среќните добитници од наградната игра „Биди во акција со секоја трансакција“ со Mastercard картичките на Комерцијална банка

објавено

на

Во последната наградна игра „Биди во акција со секоја трансакција“ беа поделени 121 награда: главна награда во вредност од 1.000.000 денари, 10 електрични тротинети, пет мобилни телефони, пет Garmin часовници и 100 подарок-картички за шопинг во вредност од 3.000 денари.

Комерцијална банка им ги додели наградите на среќните добитници од наградната игра „Биди во акција со секоја трансакција“ со Mastercard картичките.

Главната награда во вредност од 1.000.000 денари на среќната добитничка Славица З. од Скопје ѝ ја врачи д-р Никола Џамбазовски, Главен директор за продажба и развој и член на Управниот одбор на Комерцијална банка, со желба за уште повеќе радост и среќа во животот.

Директорот Џамбазовски им ги подели и наградите на добитниците на електрични тротинети Segway Ninebot и на мобилни телефони Samsung Galaxy Z Flip.

Комерцијална банка им честита на сите 121 добитници и им благодари што се членови на бројното семејство клиенти на Банката и ги користат производите и услугите од нашата богата понуда.

Mastercard картичките на Комерцијална банка се дел од таа понуда. Тие секојдневно овозможуваат брзи и безбедни плаќања, но и бројни привилегии, попусти и, секако, учество во наградни игри.

Во последната наградна игра „Биди во акција со секоја трансакција“ беа поделени 121 награда: главна награда во вредност од 1.000.000 денари, 10 електрични тротинети, пет мобилни телефони, пет Garmin часовници и 100 подарок-картички за шопинг во вредност од 3.000 денари.

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

банки3 дена ago

Потрошувачки кредит на УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за рефинансирање и бонус од 1.000 денари при онлајн аплицирање

македонија3 дена ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

банки1 недела ago

Комерцијална банка како „Зелен поборник“ ќе пошумува и ќе едуцира

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

свет6 дена ago

Пустината под вода

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?