Connect with us

банки

До 100% финансирање со новите станбени кредити на УНИБанка

објавено

на

Станбениот кредит е со фиксна каматна стапка од 2,95% за првите 10 години и период на отплата до 30 години.

УНИБанка АД Скопје, следејќи ги потребите и барањата на своите клиенти, креираше понуда за нов поволен станбен кредит кој дава можност и за финансирање до 100% од вредноста на понудениот недвижен имот како обезбедување.

            Продуктот е наменет за клиенти кои за прв пат го решаваат станбеното прашање, сакаат да купат поголем стан или куќа, но и за сите оние кои веќе имаат станбени кредити во други банки и сакаат да извршат рефинансирање. Посебна предност кај овој продукт е што клиентот добива можност и за ризико животно осигурување, што претставува заштита за самиот клиент, но и за целото негово семејство, со која во случај на непосакуван настан на осигуреното лице, фамилијата не ги наследува кредитните обврски по основ на овој кредит.

            Станбениот кредит е со фиксна каматна стапка од 2,95% за првите 10 години и период на отплата до 30 години. Овие карактеристики на клиентот му овозможуваат сигурност во планирањето на месечниот буџет, односно ануитет непроменлив за подолг временски период, кој зафаќа помал дел од месечните примања. Дополнителни предности кои ги нуди банката се кредитна картичка со одобрен лимит до 60.000 денари,  како и пакет услуги кој овозможува нов и современ начин на живеење.

“Постојано работиме на збогатување на палетата од кредитни продукти и услуги, а со посебно внимание ги следиме и ги приспособуваме постојните продукти тргнувајќи од моменталната побарувачка и финансиските можности на граѓаните. Сега, со можност и за финансирање до 100% сметаме дека уште повеќе ќе го доближиме овој продукт до нашите клиенти”, изјави Катица Кузманоска, директор на Дирекцијата Банкарство на население во УНИБанка.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

економија41 минута ago

Македонска берза ја одржа својата 22-ра Годишна конференција

македонија9 часа ago

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдени со чиста и обновлива енергија

технологии / компании13 часа ago

Технолошките гиганти ги претставија своите нови AI алатки

свет13 часа ago

Може ли технолошкиот могул да влијае на светските чувствителни прашања

регион13 часа ago

Што се крие зад новите тензии помеѓу Србија и Косово?

македонија13 часа ago

Пакомак со паметен систем за управување со амбалажниот отпад до одржлив развој

македонија13 часа ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија13 часа ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал

интервју13 часа ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

економија13 часа ago

Само во август осигурениците наплатиле пет милиони евра од неживотни осигурувања, за 22% повеќе од лани

интервју1 недела ago

Петар Ниновски: Бреинстер се позиционира како лидер на пазарот со раст од речиси 100% во последните две години

економија1 недела ago

Се возобнови Клубот на одговорни бизниси

банки1 недела ago

Стопанска банка а.д. Битола прослави 75 години работа

банки1 недела ago

ПроКредит Банка прослави 20 години постоење на македонскиот пазар

македонија7 дена ago

Брако ги помогна проектите на Општина Велес со еден милион денари

банки4 дена ago

Ти само орочи, заштедата сама ќе дојде! – ПроКредит со нова понуда за штедење

свет3 дена ago

Европската комисија: Х(Твитер) на Илон Маск стана легло на дезинформации

интервју13 часа ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

македонија13 часа ago

Зошто цените се високи? Трговците ја префрлаат топката на производителите, тие се правдаат со поскапените инпути

економија13 часа ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал

Best CBD Oil for Pain


Best CBD Oil for Anxiety


CBD Gummies


Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil