Connect with us

македонија

Зеро Бренд го прослави првиот роденден – година исполнета со креација, грациозност и уникатни модели во Македонија

објавено

на

ЗЕРО е дел од групацијата ФЕРОИНВЕСТ/ЦЕНТРАЛИНВЕСТ и одлично се вклопи во имиџот на сериозен  бренд и деловен успех изграден во последните две децении.

Модната куќа ЗЕРО одбележува една година од своето постоење.

По повод првиот роденден, брендот промовираше специјална колекција на свечени тоалети, кои се вистински избор за незаборавните матурски и апсолвентски прослави, како и други значајни настани за младите припаднички на понежниот пол во летната сезона која ни претстои.

Во изминатата година ЗЕРО и понуди па македонската модна сцена уникатни модели, со истакнати нијанси на италијанскиот моден шарм, кои  особено ја потенцираат грациозноста и природната убавина на жената.  Сите линии доживеаја голем успех, особено кај помладите генерации, кои сакаат да ја покажат својата храброст со носењето на смели парчиња гардероба.

Од ЗЕРО најавуваат нови колекции, кои овојпат ќе понудат модни решенија за жените од различни генерации и за различни пригоди, со цел секоја жена, носејќи ги моделите на ЗЕРО, да се почуствува елегантно, грациозно, но притоа и удобно, како и дека е во тек со светските модни трендови.

„Во текот на мај, како месец на својата годишнина, ЗЕРО БРЕНД во својот ексклузивен салон во центарот на Скопје ќе има специјални понуди и попусти за своите клиенти“, посочува бренд менаџерката Дучевска и ги покани сите девојки да го посетат атељето на ЗЕРО БРЕНД и да пробаат некој од екслузивните модели.

ЗЕРО е дел од групацијата ФЕРОИНВЕСТ/ЦЕНТРАЛИНВЕСТ и одлично се вклопи во имиџот на сериозен  бренд и деловен успех изграден во последните две децении.

Комерцијален ПР текст

коментари3 дена ago

Со АмЧам на тема…Технолошката експанзија неминовно ја потенцира потребата од заштита на интелектуалната сопственост

македонија4 дена ago

„Алкалоид“ со две признанија за придонес во безбедноста и здравјето на своите вработени

македонија6 дена ago

Анализа на Инсајдер ИД и ЕБОР: Како „дише“ пазарот за широка потрошувачка во Македонија?

банки6 дена ago

ПроКредит Банка обезбеди дополнителни 60 милиони евра финансиска поддршка за македонските мали и средни претпријатија во соработка со ЕИФ

банки1 недела ago

Нова понуда на хипотекарен кредит од УНИБанка

економија1 недела ago

Брако ќе промовира ново електрично возило на саем во Минхен

банки3 недели ago

Годишниот Извештај за одржливост на ПроКредит Групацијата покажува значителен придонес врз општеството и животната средина

технологии / компании3 недели ago

Таман се навикнавме на четботовите, доаѓаат и AI агенти

регион3 недели ago

Букурешт, Загреб и Атина стануваат сѐ поголеми „чувари на податоци“ на светските технолошки компании

интервју3 недели ago

Марија Кукуноска: Безбедноста и заштитата се фундамент за успешен и одржлив бизнис во време на бројни ризици и кризи