Connect with us

македонија

Ист Гејт Мол имаше „претпремиера“ вечерва

објавено

на

Ист Гејт Мол се отвора за јавноста утре, 29 октомври, и ќе биде
препознатлив по единствената понуда која обединува повеќе од 220 големи глобални и регионални брендови од сите категории
.

Во присуство на деловните партнери,  соработниците и претставници на
политичкиот врв и бизнис секторот, вечерва беше свечено пресечена црвената
лента на новиот трговски простор во Скопје, Ист Гејт Мол.

На свеченото отворање присуствуваа  претседателот на државата Стево Пендаровски,
претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев, како и министри
во Владата, претставници на дипломатскиот кор и претставници на брендовите
коишто се закупци на деловен простор во молот.

Свое обраќање имаа акционерите на Скопје Ист Гејт, господата Арсим Папранику
и Самир Мане.

Ист Гејт Мол е дел од повеќенаменскиот проект Скопје Ист Гејт и претставува
инвестиција на Балфин Групација (Balfin Group). Шопинг молот се отвора за
јавноста утре, 29 октомври, и ќе биде препознатлив по единствената понуда која
обединува повеќе од 220 големи глобални и регионални брендови од сите
категории, почнувајќи од мода, преку ресторани, електроника, аксесоари за
домот, понуди за деца, до кино и забава.

Некои од познатите брендови што ќе се наоѓаат на оваа шопинг дестинација
се Zara i Zara Home , Armani Exchange, Calvin Klein, Sinsay,
Mango, XYZ, KIKO, Reserved, Oysho, The Athlete’s Foot, Twinset, Patrizia Pepe ,
XYZ, Valentino, Tods, Furla, Neptun Electronics, Kiko Milano, Dsquared2 ,
Pandora, Massimo Dutti, De Facto, Madame Coco, Babor Cosmetics, Prenatal, 
како
и многу други.  

 

 

 

 

 


 

економија2 дена ago

Македонска берза ја одржа својата 22-ра Годишна конференција

македонија2 дена ago

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдени со чиста и обновлива енергија

технологии / компании2 дена ago

Технолошките гиганти ги претставија своите нови AI алатки

свет2 дена ago

Може ли технолошкиот могул да влијае на светските чувствителни прашања

регион2 дена ago

Што се крие зад новите тензии помеѓу Србија и Косово?

македонија2 дена ago

Пакомак со паметен систем за управување со амбалажниот отпад до одржлив развој

македонија2 дена ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија2 дена ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал

интервју2 дена ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

економија2 дена ago

Само во август осигурениците наплатиле пет милиони евра од неживотни осигурувања, за 22% повеќе од лани

интервју1 недела ago

Петар Ниновски: Бреинстер се позиционира како лидер на пазарот со раст од речиси 100% во последните две години

банки1 недела ago

Стопанска банка а.д. Битола прослави 75 години работа

банки1 недела ago

ПроКредит Банка прослави 20 години постоење на македонскиот пазар

македонија1 недела ago

Брако ги помогна проектите на Општина Велес со еден милион денари

банки6 дена ago

Ти само орочи, заштедата сама ќе дојде! – ПроКредит со нова понуда за штедење

свет5 дена ago

Европската комисија: Х(Твитер) на Илон Маск стана легло на дезинформации

македонија2 дена ago

Зошто цените се високи? Трговците ја префрлаат топката на производителите, тие се правдаат со поскапените инпути

интервју2 дена ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

македонија2 дена ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија2 дена ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал