Connect with us

македонија

Ист Гејт Мол имаше „претпремиера“ вечерва

објавено

на

Ист Гејт Мол се отвора за јавноста утре, 29 октомври, и ќе биде
препознатлив по единствената понуда која обединува повеќе од 220 големи глобални и регионални брендови од сите категории
.

Во присуство на деловните партнери,  соработниците и претставници на
политичкиот врв и бизнис секторот, вечерва беше свечено пресечена црвената
лента на новиот трговски простор во Скопје, Ист Гејт Мол.

На свеченото отворање присуствуваа  претседателот на државата Стево Пендаровски,
претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев, како и министри
во Владата, претставници на дипломатскиот кор и претставници на брендовите
коишто се закупци на деловен простор во молот.

Свое обраќање имаа акционерите на Скопје Ист Гејт, господата Арсим Папранику
и Самир Мане.

Ист Гејт Мол е дел од повеќенаменскиот проект Скопје Ист Гејт и претставува
инвестиција на Балфин Групација (Balfin Group). Шопинг молот се отвора за
јавноста утре, 29 октомври, и ќе биде препознатлив по единствената понуда која
обединува повеќе од 220 големи глобални и регионални брендови од сите
категории, почнувајќи од мода, преку ресторани, електроника, аксесоари за
домот, понуди за деца, до кино и забава.

Некои од познатите брендови што ќе се наоѓаат на оваа шопинг дестинација
се Zara i Zara Home , Armani Exchange, Calvin Klein, Sinsay,
Mango, XYZ, KIKO, Reserved, Oysho, The Athlete’s Foot, Twinset, Patrizia Pepe ,
XYZ, Valentino, Tods, Furla, Neptun Electronics, Kiko Milano, Dsquared2 ,
Pandora, Massimo Dutti, De Facto, Madame Coco, Babor Cosmetics, Prenatal, 
како
и многу други.  

 

 

 

 

 


 

свет6 часа ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

македонија1 ден ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании4 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг4 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион4 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју4 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју4 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

економија4 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

економија4 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

свет4 дена ago

Пустината под вода

економија1 недела ago

„Е-commerce awards“ придонесуваат кон растот и успехот на бизнисите што функционираат во дигиталниот простор

економија4 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

банки1 недела ago

Комерцијална банка како „Зелен поборник“ ќе пошумува и ќе едуцира

регион4 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

свет4 дена ago

Пустината под вода

интервју4 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

интервју4 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

економија4 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

технологии / компании4 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг4 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават