Connect with us

економија

ИТ компанијата Proxiad SEE отвори нова канцеларија во Скопје

објавено

на

Свеченото отворање на новите простории на Proxiad SEE во Скопје се случи на 24 јануари во Nastel Business Center. Компанијата обезбедува ИТ услуги за меѓународни клиенти повеќе од 25 години, седиштето е во Софија, Бугарија, а втората локација е во Пловдив.

Proxiad SEE, лидер за развој на софтверски решенија и ИТ услуги, со задоволство го објавува отворањето на новата канцеларија во срцето на Скопје, Северна Македонија. Свеченото отворање беше на 24 јануари во Nastel Business Center, кое претставува уште едно успешно, искачено скалило за растот на компанијата.

Лансирање на Proxiad SEE  во мај 2022, резултираше и со отворање на канцеларии во Скопје. Оттогаш, тимот значително се зголеми, со над 15+ вработени кои сега работат на проекти за интернационални клиенти на компанијата.

„Го препознавме потенцијалот на пазарот на труд во Северна Македонија, кој изобилува од професионалци, спремни да придонесат за раст и развој на нашите глобални партнери. Веруваме дека со физичкото присуство на компанијата во Скопје, ќе обезбедиме нашите клиенти да добијат највисоко ниво на квалитет на услуги, додека ние го развиваме нашиот тим“. – велат од Proxiad SEE.

Глобално, Proxiad Group обезбедува ИТ услуги на клиенти повеќе од 25 години. Компанијата располага со широк дијапазон на експертиза за front-end, back-end, cloud and database development. Проектите на компанијата се фокусирани на Fintech & Banking; Public Transport; Procurement; Healthcare, Telecommunications; Energy, E-commerce, Insurance и многу други.

Седиштето на подружницата SEE е во Софија, Бугарија, а втората локација е во Пловдив. Новата канцеларија во Скопје е трета локација на компанијата, која помага во ефикасно опслужување на брзо-растечкото портфолио на клиенти на Proxiad SEE.  

Отворањето на канцеларијата во Скопје беше настан кој ќе се памети за гостите кои го посетија новиот простор на компанијата.  

Комерцијален ПР текст

економија11 часа ago

Утре во Скопје започнува Годишната конференција на Виенската иницијатива – еден од најголемите собири во областа на финансиите во Европа

економија13 часа ago

Народната банка продолжува со затегнување на монетарната политика: каматните стапки зголемени за дополнителни 0,25 п.п.

банки13 часа ago

Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) ја поставува основата за да стане главен акционер на ProCredit Holding AG & Co. KgaA

македонија13 часа ago

Како шкрабаниците стануваат уметност – Red Bull Doodle Art настан во Бреинстер

македонија2 дена ago

Фероинвест се претстави на саем за хидроелектрани во Малезија

свет3 дена ago

Швајцарија во шок по преземањето на Credit Suisse од страна на UBS

ФЕроинвест
македонија5 дена ago

Електраните и фабриките на Фероинвест дел од студиската посета на странска делегација во програмата за борба против климатските промени

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Инвестирајте во квалитет: Изберете дом во согласност со највисоките стандарди во градежништвото

интервју6 дена ago

Виктор Филиповски: Клиентите ја препознаваат УНИБанка како свој деловен партнер и поддржувач на нивниот развој

интервју6 дена ago

Емилија Спировска, ПроКредит Банка: Општествената одговорност се покажува преку дела

свет1 недела ago

myWorld е избрана за #1 лојална програма во САД за 2023 година

македонија1 недела ago

Избрани најдобрите е-трговци во Македонија во повеќе категории

технологии / компании1 недела ago

Ред Бул шкртачки настан во живо со Бреинстер и Бреинстер Некст колеџ -патување во Амстердам и ваучери за учење дизајн за најдобрите

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Инвестирајте во квалитет: Изберете дом во согласност со највисоките стандарди во градежништвото

интервју6 дена ago

Проф. д-р Игор Спироски: За дебелината мора да се зборува и преку справување со неа може да се подобри продуктивноста

интервју6 дена ago

Виктор Филиповски: Клиентите ја препознаваат УНИБанка како свој деловен партнер и поддржувач на нивниот развој

македонија6 дена ago

Пропаѓањето на Банката на Силиконската долина го стресе светскиот финансиски систем. Ќе има ли последици врз македонските банки? Не, за среќа се  конзервативни и неизложени кон странство

македонија6 дена ago

ESG – новиот престолонаследник во корпоративното управување

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Одговорност за одржливост

македонија1 недела ago

Инженерот Маркоски од БРАКО на форум за електрификација и батерии во Дизелдорф говореше за искуството од развивањето на водороден погон кај возилата