Connect with us

банки

Комерцијална банка: Цел свет на привилегии со само еден едноставен избор

објавено

на

Комерцијална банка нуди бесплатно отворање трансакциска сметка и дебитна картичка со бесплатна членарина за приматели на плата, при што овозможува лесно и брзо онлајн аплицирање за овие услуги.

Вашите пари се вашата лична финансиска слобода. Секоја банка што ја цени вашата слобода и ве прави безгрижни во однос на вашите лични финансии, ја заслужува вашата доверба.

Ако се замисливте што поточно значи финансиската слобода, многу едноставно може да дојдете до потребните одговори. Слободата ви ја носат лесните и достапни банкарски трансакции и широкиот избор на производи, услуги, поволности и привилегии што ви ги нуди банката. Вратата за влез во неограничените финансиски можности е вашата трансакциска сметка, која ќе ви користи не само за редовен прилив на вашата плата, туку и за искористување низа финансиски производи и услуги според вашите желби и потреби.

Комерцијална банка нуди бесплатно отворање трансакциска сметка и дебитна картичка со бесплатна членарина за приматели на плата, при што овозможува лесно и брзо онлајн аплицирање за овие услуги. Активирањето на трансакциската сметка и потпишувањето на документацијата се прави при подигање на дебитната картичка во избраната експозитура за комуникација.

Со вашата плата преку Комерцијална банка располагате кога сакате и како сакате бидејќи дебитната картичка е извонредно практична за брзо и безбедно плаќање без провизија во продавница или онлајн плаќање со 3DES Secure највисоко ниво на безбедност, а ви овозможува и бесплатно да подигате готовина на широката мрежа од 171 банкомат на Банката низ целата држава. Освен за подигнување готовина дел од банкоматите можe да се користат и за уплата на готовина – cash in, услуги кои ви се достапни достапни 24/7. Можете да одберете помеѓу Mastercard и Visa дебитна картичка, а доколку имате Android смартфон можете и да ја користите бесплатната апликација KomPay за да ја дигитализирате Mastercard картичката и да плаќате со телефонот наместо со физичката картичка.

Многу е важно да си ги обезбедите и другите привилегии што ви ги нуди Банката, како што се бесплатно користење мБанка и Интернет банка, бесплатно аплицирање за дозволен минус на трансакциска сметка до 2 плати, бесплатно отворање траен налог. Но, можеби уште поважно за вашата финансиска слобода е што како клиент кој својата плата ја прима преку сметка во Комерцијална банка ќе добиете најповолни услови кога ќе имате потреба од кредитна поддршка за остварување на вашите планови. Банката нуди широк избор на наменски и ненаменски кредити, ќе ви помогне да го изберете кредитот што вам најмногу ви одговара и ќе ви овозможи да ги оставите грижите зад себе преку обезбедување на кредитот со полиса за животно осигурување или за осигурување при неможност за отплата од осигурителните компании на групацијата Триглав.

Изборот на можности и привилегии е огромен. Уживајте во финансиските придобивки што ги добивате со само една едноставна одлука!

Комерцијален ПР текст

свет5 часа ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

македонија1 ден ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании4 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг4 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион4 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју4 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју4 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

економија4 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

економија4 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

свет4 дена ago

Пустината под вода

економија1 недела ago

„Е-commerce awards“ придонесуваат кон растот и успехот на бизнисите што функционираат во дигиталниот простор

економија4 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

банки1 недела ago

Комерцијална банка како „Зелен поборник“ ќе пошумува и ќе едуцира

свет4 дена ago

Пустината под вода

регион4 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју4 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

интервју4 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

економија4 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

технологии / компании4 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг4 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават