Connect with us

технологии / компании

Комтрејд ги донесе OnePlus телефоните во Македонија

објавено

на

Паметните телефони на OnePlus ќе се најдат во дистрибутивната мрежа на Комтрејд во повеќе од 30 малопродажни објекти низ земјата.

Глобалната технолошка компанија OnePlus и Комтрејд, локален дистрибутер во
Северна Македонија во рамките на Comtrade Distribution, денес го објавија своето
партнерство за презентирање на паметните телефони OnePlus во Северна Македонија.
Паметните телефони на OnePlus ќе се најдат во дистрибутивната мрежа на Комтрејд во
повеќе од 30 малопродажни објекти низ земјата.
Од 2013 година, OnePlus започна со мисија да лансира водечки паметни телефони и
понуди најдобро искуство во користење на мобилни телефони на светско ниво.
Минатата година, OnePlus, ја прошири својата линија на уреди со сериите OnePlus Nord
и OnePlus Nord N и започна со уште пошироко креирање на најдобрите уреди со
подобрено корисничко искуство од среден опсег. На овој начин, својата технологија ја
направи достапна за поголем број корисници на глобално ниво.
Во палетата на уреди предводник е серијата OnePlus 9, тоа е најнапредниот смартфон
до сега што нуди исклучително искуство во употребата на камерата преку системот
„Hasselblad Camera for Mobile”, брзи екрани за освежување на новата генерација и
технологија за брзо безжично полнење што ги надминува жичните решенија за
полнење на конкуренцијата.


Производната линија Nord беше лансирана во јули 2020 година како прв чекор на
глобалната стратегија за диверзификација на OnePlus остварувајќи ја целта за
поголема достапност на уредите. Најновите додатоци во составот на Nord се OnePlus
Nord CE 5G. Овој модел е изграден врз основните аспекти на искуството на Nord со што
обезбедува моќни карактеристики по подостапна цена. Покрај тоа Nord 2 5G носи низа
новитети засновани на AI карактеристиките, дизајнирани за да го подобрат
корисничкото искуство и да понудат сè што може да побарате.
Од април 2014 година, кога беше лансиран првиот OnePlus One, растечката заедница
на OnePlus претставува камен-темелник на успехот.

Во моментов, заедницата на OnePlus брои повеќе од 10 милиони членови ширум светот, а над 3 милиони корисници од Европа се регистрирани на oneplus.com. OnePlus објави силен почеток на
2021 година, со значителен скок на продажбата од 388% и раст на приходите од 286%
во првиот квартал од 2021 година, во споредба со истиот квартал минатата година.
Овој раст во голема мерка беше управуван од главната линија на паметни телефони,
придонесувајќи со 65% од вкупните приходи, вклучувајќи ја и неодамна лансираната
серија OnePlus 9. Северна Европа се појави како најголем придонесувач во приходите
на регионот, со придонес над 30%.
Комтрејд, со својата силна локална позиција како дистрибутер во Северна Македонија,
ќе овозможи достапност на уредите преку водечките продажни места и
телекомуникациските оператори.

За Комтрејд
Комтрејд е дел од Comtrade Distribution која е една од трите главни столба на
Comtrade Group што постои повеќе од 30 години со огромно искуство во иновации и со
континуиран развој на компанијата. Оваа компанија е една од водечките дистрибутери
во регионот на Југоисточна Европа во областа на ИТ, потрошувачката електроника и
дистрибуција на мобилни телефони. Компанијата опфаќа петнаесет различни пазари
со повеќе од 75 милиони потенцијални потрошувачи. Компанијата ги дистрибуира
своите производи преку широка продажна мрежа која вклучува над 3 000 продавачи
што ја покриваат секоја продажна вертикала низ целиот регион.
Комтрејд, преку соработката со OnePlus, го збогатува своето портфолио на продажба и
обезбедува поголема достапност на уредите на OnePlus познати во светот како високо
квалификувани уреди со одлични перформанси и квалитет.
За повеќе информации за уредите на OnePlus, продажните места, достапните модели и
цената, контактирајте нè преку е-пошта: SalesMakedonija@comtrade.com


За OnePlus
OnePlus е глобална компанија за мобилна технологија која ги предизвикува
концептите на конвенционална технологија. OnePlus создава извонредно дизајнирани
уреди со врвен квалитет, изработка и хардвер со високи перформанси. OnePlus успева
да негува силни врски и да расте заедно со својата заедница на корисници и
обожаватели. За повеќе информации, посетете ја OnePlus.com.

економија2 дена ago

Поддршка за големите извозници: гаранција од Гарантен фонд до 50% од износот на кредитот за извоз преку Развојна банка

економија3 дена ago

Адора инженеринг ја купи на лицитација Топлификација за 9,3 милиони евра

македонија4 дена ago

Бесник Исаки од БЕ-ДА Логистик ја доби наградата Business Elite „40 under 40“

македонија4 дена ago

Македонија 60-та во свет од 110 држави рангирани според дигитален квалитет на животот

македонија5 дена ago

Дијаманти за дијамантите на филмската уметност

македонија5 дена ago

„Алкалоид“ го одбележа 85 – годишниот јубилеј со изложба и донација за Детската клиника

македонија5 дена ago

Промовиран East Gate Living, продажбата на станови започна

банки5 дена ago

Годишен раст од 9,9% на вкупните депозити и од 6,4% на кредитната поддршка

македонија5 дена ago

„Алкалоид“ има инвестирано 200 милиони евра во последниве 15 години

македонија6 дена ago

Мукаетов: Ќе продолжиме посветено да работиме на глобализација на брендот Алкалоид

македонија6 дена ago

Мукаетов: Ќе продолжиме посветено да работиме на глобализација на брендот Алкалоид

македонија4 дена ago

Бесник Исаки од БЕ-ДА Логистик ја доби наградата Business Elite „40 under 40“

политика6 дена ago

Брима – Галуп: Ако денеска се одржат локалните избори, СДСМ би освоил 19,8%, а ВМРО-ДПМНЕ 17,7% од гласовите

македонија5 дена ago

„Алкалоид“ има инвестирано 200 милиони евра во последниве 15 години

македонија5 дена ago

Промовиран East Gate Living, продажбата на станови започна

start up6 дена ago

Соработка за развој на стартап заедницата: партнерство на Македонски Телеком и Стартап Македонија

македонија5 дена ago

Дијаманти за дијамантите на филмската уметност

економија3 дена ago

Адора инженеринг ја купи на лицитација Топлификација за 9,3 милиони евра

македонија5 дена ago

„Алкалоид“ го одбележа 85 – годишниот јубилеј со изложба и донација за Детската клиника

банки5 дена ago

Годишен раст од 9,9% на вкупните депозити и од 6,4% на кредитната поддршка

Best CBD Oil for Pain


Best CBD Oil for Anxiety


CBD Gummies


Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil