Connect with us

економија

Македонската берза ќе ја одржи својата 21-ва Годишна конференција на 23 септември во Охрид

објавено

на

„Банките во новата реалност“, „Доброто корпоративно управување“, „Енергетика – ќе има ли долга студена зима?“, се само дел од панелите што се предвидени за овогодишното издание на конференцијата.

Македонска берза соопшти дека на 23 септември, во х. Инекс Олгица, ќе ја одржи 21-вата по ред Годишна берзанска конференција.

Овие конференции веќе подолго време се заштитен знак на Берзата, со својот препознатлив имиџ, во однос на актуелноста на темите коишто се предмет на дискусија, како и во однос на компетентноста на учесниците во бројните панели и одржани презентации и говори.

„Банките во новата реалност“, „Доброто корпоративно управување“, „Енергетика – ќе има ли долга студена зима?“, се само дел од панелите што се предвидени за овогодишното издание на конференцијата. Учесници ќе бидат истакнати претставници на бизнисот, банкарството, пазарите на капитал, енергетскиот сектор, итн., од Македонија, регионот и пошироко.

Капитал, традиционално, и годинава е медиумски покровител на Годишната берзанска конференција, и ќе ве известуваме за сето она најзначајно поврзано со настанот  и интересните дискусии што се очекуваат.

Агендата за настанот е достапна на следниот линк:  https://bit.ly/21st-annual-conference

Регистрација за настанот:  https://bit.ly/21conference-registration

технологии / компании1 ден ago

Креативна вештачка интелигенција: Девет алатки што ќе ви ги сменат животот и работата

политика1 ден ago

Планот на Мишел за рушење на Фон дер Лајен

регион1 ден ago

Во Хрватска има неколку амбициозни проекти за развој на роботи

македонија1 ден ago

Двојна диплома на Универзитетот Католика од Милано и Универзитетот Американ Колеџ Скопје

економија1 ден ago

Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

македонија1 ден ago

Мукаетов од Алкалоид и Ниновски од Бреинстер споделија искуства со младите

економија1 ден ago

Анализа МАСИТ: Речиси 1,5 милијарди евра приходи оствариле ИКТ компаниите лани

банки1 ден ago

Безготовинските плаќања зголемени за 30%, значителен раст на токенизираните трансакции

македонија1 ден ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

економија1 ден ago

Специјален прилог: Топ 6 трендови во меѓународниот транспорт за 2024

коментари1 недела ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија1 недела ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија1 недела ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

Фасхион1 недела ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

македонија4 дена ago

УНИБанка го поддржа одбележувањето на 100 годишниот јубилеј на Светската Шаховска Федерација

македонија5 дена ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

економија3 дена ago

ССК: Зелената транзиција на македонските компании е без алтернатива

банки1 ден ago

Пет небанкарски компании веќе добиле дозвола за давање платежни услуги во Македонија и прекугранично

македонија1 ден ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

регион1 ден ago

Европа ќе ја обновува природата со закон, земјоделците бесни