Connect with us

македонија

Макпрогрес на најголемиот светски саем за кондиторија во Келн

објавено

на

Виничката фабрика за кондиторија има извоз во преку 50 пазари во светот.

Тимот на винички „Макпрогрес“ деновиве е во Келн, Германија на ,,најслаткиот” саем во светот ISM 2022 кој започна од 30.01 и ќе трае до 02.02.2022.

„Како компанија со интернационално портфолио и оваа година успешно се претставуваме со нашите брендови Vincinni и Donia како и новитетите кои следуваат наскоро на пазарот за нашите потрошувачи.“, велат од компанијата.

„Макпрогрес“ има редовно присуство и извоз на производи на повеќе од 50 пазари низ светот. Најголема присутност има во регионот на Централна и Југоисточна Европа, но воопшто не е мал и делот во Западна Европа. Од вкупната продажба на сите категории производи, 75% се за извоз, а 25% пласираaт на домашниот пазар. Кога се работи само за кондиторските производи, процентот на извоз изнесува 90%.

свет4 дена ago

Најголемите технолошки компании загубија 1.000 милијарди долари пазарна вредност за само три дена

македонија4 дена ago

AETM лансираше ‘Алијанса за родова еднаквост на работното место’

свет5 дена ago

„Ако умрам под мистериозни околности…“ – дали Илон Маск се плаши од руска одмазда поради помошта на Украина или пак си игра мајтап?

македонија4 дена ago

Вселенската патријаршија ја призна МПЦ за канонска

економија3 дена ago

Инфлацијата прави проблеми, Народната банка ја зголеми повторно каматната стапка за 0,25 п.п.

регион2 дена ago

Мукаетов од бизнис конференција во Белград: Мораме да ги задржиме талентите во регионов!

економија3 дена ago

Важно за мали и средни компании: Oд денес почна аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија од Развојната банка

интервју21 час ago

Со нашиот извонреден тим ќе бидеме партнер  и  движечка  сила на македонската економија

политика21 час ago

Владата е најголем работодавач – тоа е основа за корупција!

технологии / компании21 час ago

Откриена можност за поевтино производство на микрочипови

Best CBD Oil for Pain


Best CBD Oil for Anxiety


CBD Gummies


Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil

Best CBD Oil