Connect with us

економија

мајВорлд Интернешнл (myWorld) го назначи Радован Витошевиќ за главен извршен директор на компанијата

објавено

на

Витошевиќ на оваа позиција доаѓа од местото главен оперативен директор, позиција која ја извршуваше во изминатите години. Пред тоа беше главен извршен директор за Југоисточна Европа, а долги години ја водеше и мајВролд во Македонија (myWorld).

Компанијата мајВорлд Интернешнл АГ (myWorld International AG) со седиште во Грац, Австрија, го назначи Радован Витошевиќ за нов главен извршен директор (CEO).

Радован Витошевиќ на оваа позиција доаѓа од местото главен оперативен директор, позиција која ја извршуваше во изминатите години. Пред тоа беше главен извршен директор за Југоисточна Европа, а долги години ја водеше и мајВролд во Македонија (myWorld).

Компанијата мајВрлд Интернешнл АГ (myWorld International AG), е присутна во повеќе од 50 земји низ светот и нуди мноштво атрактивни придобивки за купувачите, трговците на мало и давателите на услуги.

коментари3 дена ago

Со АмЧам на тема…Технолошката експанзија неминовно ја потенцира потребата од заштита на интелектуалната сопственост

македонија4 дена ago

„Алкалоид“ со две признанија за придонес во безбедноста и здравјето на своите вработени

македонија6 дена ago

Анализа на Инсајдер ИД и ЕБОР: Како „дише“ пазарот за широка потрошувачка во Македонија?

банки6 дена ago

ПроКредит Банка обезбеди дополнителни 60 милиони евра финансиска поддршка за македонските мали и средни претпријатија во соработка со ЕИФ

банки7 дена ago

Нова понуда на хипотекарен кредит од УНИБанка

економија1 недела ago

Брако ќе промовира ново електрично возило на саем во Минхен

банки3 недели ago

Годишниот Извештај за одржливост на ПроКредит Групацијата покажува значителен придонес врз општеството и животната средина

технологии / компании3 недели ago

Таман се навикнавме на четботовите, доаѓаат и AI агенти

регион3 недели ago

Букурешт, Загреб и Атина стануваат сѐ поголеми „чувари на податоци“ на светските технолошки компании

интервју3 недели ago

Марија Кукуноска: Безбедноста и заштитата се фундамент за успешен и одржлив бизнис во време на бројни ризици и кризи