Connect with us

банки

“Направи нешто убаво”- вработените на УНИБанка предизвикаа насмевки на 8 Mарт

објавено

на

Вработените на УНИБанка АД Скопје денеска го одбележаа Меѓународниот ден на жената – 8 Март подарувајќи им честитки и цвеќе на случајните минувачи од понежниот пол на повеќе локации.

Реализацијата на оваа активност под слоганот “Направи нешто убаво” го разубави денот на многу девојки, жени, што ни претставува особено задоволство. Погледнете дел од атмосферата на линкот.

Овој ден го посветуваме токму на жените, оддавајќи им почит за храброста, упорноста и извонредноста која ја носат во себе.

Во месецот на жената со гордост истакнуваме дека во моментов 75% од вработените во Банката се жени. Во УНИБанка жените се и на многу клучни позиции како што се: Претседател на Управниот одбор, директори на дирекции, раководители и други одговорни лица во Банката.

Среќни сме што сѐ повеќе жени активно се вклучуваат во покомплексните работни процеси,  преземајќи нови чекори за реализирање на нови проекти.

Како Банка продолжуваме да делуваме против родовата стереотипизација и да го поддржуваме женското претприемништво во нашата држава.

Нека е честит 8 Март – Меѓународниот ден на жената!

УНИБанка,

Твојата банка

ПР текст

технологии / компании8 часа ago

Креативна вештачка интелигенција: Девет алатки што ќе ви ги сменат животот и работата

политика8 часа ago

Планот на Мишел за рушење на Фон дер Лајен

регион8 часа ago

Во Хрватска има неколку амбициозни проекти за развој на роботи

македонија8 часа ago

Двојна диплома на Универзитетот Католика од Милано и Универзитетот Американ Колеџ Скопје

економија8 часа ago

Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

македонија8 часа ago

Мукаетов од Алкалоид и Ниновски од Бреинстер споделија искуства со младите

економија8 часа ago

Анализа МАСИТ: Речиси 1,5 милијарди евра приходи оствариле ИКТ компаниите лани

банки8 часа ago

Безготовинските плаќања зголемени за 30%, значителен раст на токенизираните трансакции

македонија8 часа ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

економија8 часа ago

Специјален прилог: Топ 6 трендови во меѓународниот транспорт за 2024

коментари1 недела ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија1 недела ago

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

економија1 недела ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија1 недела ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

Фасхион1 недела ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

македонија3 дена ago

УНИБанка го поддржа одбележувањето на 100 годишниот јубилеј на Светската Шаховска Федерација

македонија4 дена ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

економија2 дена ago

ССК: Зелената транзиција на македонските компании е без алтернатива

банки8 часа ago

Пет небанкарски компании веќе добиле дозвола за давање платежни услуги во Македонија и прекугранично

македонија8 часа ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија