Connect with us

банки

НЛБ Банка со промотивна кампања за Mastercard Business картички

објавено

на

Новите корисници имаат можност да ги добијат картичките без членарина за првата година на користење, додека постоечките корисници на Mastercard Business картички кои ќе направат најмалку 15 трансакции и ќе остварат промет поголем од 100.000 денари ќе добијат бесплатна членарина за основната картичка за следната година на користење и уникатен подарок.

НЛБ Банка започна нова промотивна кампања, во период од 16 јуни до 16 јули, наменета за сите правни лица, постоечки и нови корисници на кредитни и дебитни Mastercard Business картички.

Правните лица кои се корисници на НЛБ MasterCard Business картичките, но и оние кои во промотивниот период ќе аплицираат за нова картичка, добиваат единствена можност да ги искористат придобивките на промотивна кампања.

Имено, новите корисници имаат можност да ги добијат картичките без членарина за првата година на користење, додека постоечките корисници на Mastercard Business картички кои ќе направат најмалку 15 трансакции и ќе остварат промет поголем од 100.000 денари ќе добијат бесплатна членарина за основната картичка за следната година на користење и уникатен подарок.

Mastercard Business картичките се наменети за фирми и претпријатија кои имаат потреба од сигурен, но едноставен начин на плаќање и регулирање на службените трансакции. Картичките се на име на правното лице и можат да се користат за разни трансакции и бизнис плаќања, како што се секојдневни службени трошоци, подигнување готовина или пак деловни патувања во земјата и во странство.

Повеќе информации за Mastercard Business картичките и за промотивните понуди на НЛБ Банка можете да добиете на веб страница www.nlb.mk, или преку  во контакт-центарот на телефонскиот број 02/15 600.

Комерцијален ПР текст

македонија6 часа ago

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

економија4 дена ago

Мукаетов за магазинот “The Region“: Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето

македонија4 дена ago

Универзитетот Американ Колеџ Скопје почна соработка со City College of New York од САД

банки5 дена ago

УНИБанка втора година по ред е поддржувач на најзначајната културна манифестација „Охридско лето“  

економија5 дена ago

Стимулирање на иновациите во Scalefocus: Како ги мотивираме ИТ професионалците да бидат иновативни

интервју1 недела ago

Гоце Сиваков:  Нашите клиенти веќе ги чувствуваат бенефитите од фактот дека УНИ Банка е дигитално и технолошки напредна банка!

економија1 недела ago

Стручна обука за општествена одговорност и прв „директорски појадок“ на Клубот на одговорни бизниси

економија2 недели ago

Мукаетов на насловна на престижниот романски магазин „Бизнис“: Романија е стратешки пазар за „Алкалоид“

економија2 недели ago

Почна проектот „Бизнис лидер“ – нова, иновативна платформа за вмрежување на најдобрите од македонскиот деловен свет

банки2 недели ago

Прокредит банка со нова модернизирана филијала во Кавадарци