Connect with us

банки

Новата веб страна на УНИБанка е прозорец кон најактуелните банкарски информации

објавено

на

Со новиот, модерен дизајн, како и одличните функционалности кои ги овозможува, новата веб страна прво има за цел да понуди достапност 24/7 и да обезбеди транспарентност до поголем број на информации, што воедно ќе ги направи сите услуги уште поблиски до потенцијалните клиенти.

УНИБанка има нова и редизајнирана веб страна, која ќе овозможи уште подобро корисничко искуство за посетителите, а доаѓа како одговор на технолошките промени кои ги носи секојдневието и има за цел да понуди поголема прегледност и да обезбеди полесен пристап до информации.

Со новиот, модерен дизајн, како и одличните функционалности кои ги овозможува, новата веб страна прво има за цел да понуди достапност 24/7 и да обезбеди транспарентност до поголем број на информации, што воедно ќе ги направи сите услуги уште поблиски до потенцијалните клиенти.

Страната има „светски“ изглед, која покрај продуктите и услугите на Банката, содржи интересни и корисни едукативни содржини за сите клиенти, но и за сите оние компании и индивидуи кои на дневна основа сакаат да се информираат за различни актуелни банкарско финансиски теми.

Истовремено овозможувајќи и на Банката на најдобар начин да може да одговори на сите барања и потреби на постоечките и новите клиенти.

Секциите за физички и правни лица од веб страната сега имаат појасен преглед, дизајнот на различните менија и подменија е почист, а разните алатки се оддалечени на само еден клик со маусот. Времето на реакција е исто така побрзо, така што корисниците отсега ќе можат да ја користат страната побрзо, односно за помалку време ќе успеат да најдат токму она што го бараат.

Онлајн аплцирањето како за физички, така и за правни лица, сега е на дофат пред секој кредитен продукт, на овој начин клиентот може да заштеди време и да аплицира во секое време, без посета во експозитура, дневните цени на злато на светските берзи можат да се следат на самата страна, и ова се само дел од новитетите кои ги нуди www.unibank.mk.

Редизајнот на страната на УНИБанка Скопје доаѓа и како одговор на зголемените маркетинг активности кои ги презема компанијата, а во тек со трендовите во дигиталната техноголија, со што очекува не само поголем интерес, туку и поголем број на корисници да ја посетуваат страната на секојдневно ниво. Банката и понатаму продолжува да го базира своето работење на потребите на луѓето, па затоа доаѓа и оваа промена, која дополнително ќе ја доближи Банката до своите клиенти.

Комерцијален ПР текст

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

банки3 дена ago

Потрошувачки кредит на УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за рефинансирање и бонус од 1.000 денари при онлајн аплицирање

македонија3 дена ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

банки1 недела ago

Комерцијална банка како „Зелен поборник“ ќе пошумува и ќе едуцира

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

свет6 дена ago

Пустината под вода

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават