Connect with us

банки

Нова дигитална услуга од Комерцијална банка – активирање Интернет банка со електронска идентификација

објавено

на

Активирањето Интернет банка преку веб-страницата на Банката со електронска идентификација OneID дозволува максимална слобода и задоволство. Постапката се завршува со неколку клика, по што корисникот влегува во светот на одговорни и привилегирани лични финансии.

Со новата дигитална услуга активирање Интернет банка со електронска идентификација OneID, Комерцијална банка им овозможи на клиентите едноставно и без посета на шалтер да ги направат личните финансии достапни во секое време и од секое место!

Комерцијална банка е горда на новото иновативно решение затоа што тоа им обезбедува на клиентите неограничен пристап од далечина до банкарски услуги и можност за вршење трансакции 24/7 по нивна желба и потреба.

Активирањето Интернет банка преку веб-страницата на Банката со електронска идентификација OneID дозволува максимална слобода и задоволство. Постапката се завршува со неколку клика, по што корисникот влегува во светот на одговорни и привилегирани лични финансии.

Интернет банката на Комерцијална банка овозможува:

  • неограничен увид во состојбата на сметките
  • вршење банкарски трансакции секогаш кога постои потреба од нив
  • пристап до голем број банкарски услуги во кој било период од денот
  • од 60% до 80% пониски надоместоци за трансакции отколку на шалтер
  • максимално безбедни трансакции и заштита на личните податоци

Секојдневните финансиски обврски не мора да бидат товар на слободно време и на задоволството. Услугата електронска идентификација и Интернет банката на Комерцијална банка ги прават финансиските трансакции брзи и ефикасни без посета на шалтер. А, корисничкото задоволство и безбедноста ги задржуваат како врвен приоритет.  

Ова е уште една услуга со која Комерцијална банка како лидер на пазарот овозможи практична примена на услугата електронска идентификација во секојдневните финансиски трансакции на граѓаните. Со употреба на електронската идентификација OneID, без посета на шалтер, веќе може да се ажурираат лични податоци, а наскоро ќе може да се отвори и платежна сметка во Комерцијална банка, како и да се поднесе барање преку Интернет банка за дозволено пречекорување на сметка и за потрошувачки кредит.

Комерцијална банка останува посветена на инвестиции и развој на современи дигитални решенија, кои се составен дел и на самата корпоративна култура на банката. Нашата цел е да понудиме интегриран дигитален свет за да им обезбедиме на клиентите врвно корисничко задоволство.

Повеќе информации се достапни на следниот линк.

Комерцијален ПР текст

технологии / компании1 ден ago

Креативна вештачка интелигенција: Девет алатки што ќе ви ги сменат животот и работата

политика1 ден ago

Планот на Мишел за рушење на Фон дер Лајен

регион1 ден ago

Во Хрватска има неколку амбициозни проекти за развој на роботи

македонија1 ден ago

Двојна диплома на Универзитетот Католика од Милано и Универзитетот Американ Колеџ Скопје

економија1 ден ago

Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

македонија1 ден ago

Мукаетов од Алкалоид и Ниновски од Бреинстер споделија искуства со младите

економија1 ден ago

Анализа МАСИТ: Речиси 1,5 милијарди евра приходи оствариле ИКТ компаниите лани

банки1 ден ago

Безготовинските плаќања зголемени за 30%, значителен раст на токенизираните трансакции

македонија1 ден ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

економија1 ден ago

Специјален прилог: Топ 6 трендови во меѓународниот транспорт за 2024

коментари1 недела ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија1 недела ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија1 недела ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

Фасхион1 недела ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

македонија4 дена ago

УНИБанка го поддржа одбележувањето на 100 годишниот јубилеј на Светската Шаховска Федерација

македонија5 дена ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

економија3 дена ago

ССК: Зелената транзиција на македонските компании е без алтернатива

банки1 ден ago

Пет небанкарски компании веќе добиле дозвола за давање платежни услуги во Македонија и прекугранично

македонија1 ден ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

регион1 ден ago

Европа ќе ја обновува природата со закон, земјоделците бесни