Connect with us

банки

Нова наградна игра на УНИБанка, главната награда е стан во Скопје

објавено

на

Во период од 21.06.2023г. до 21.09.2023г. со секое плаќање од минимум 1.000 денари, на сите продажни места или при плаќање на интернет во земјата, имате можност повеќе за награда и тоа: со дебитна картичка една, додека со кредитна картичка двојна шанса.

Да се дојде до стан на атрактивна локација во Скопје никогаш не било полесно! Доволно е како физичко лице да користите картички од брендот Mastercard® издадени од УНИБанка и да се вклучите во големата наградна игра. Правилата за учество се едноставни. Во период од 21.06.2023г. до 21.09.2023г. со секое плаќање од минимум 1.000 денари, на сите продажни места или при плаќање на интернет во земјата, имате можност повеќе за награда и тоа: со дебитна картичка една, додека со кредитна картичка двојна шанса.

Ќе се согласите, ова е нешто навистина атрактивно и мотивира брзо да отидете во некоја од експозитурите на УНИБанка и да извадите картичка од брендот Mastercard®, ако не сте нивен корисник.

Стан во Скопје, надвор од градскиот метеж, на само 5км од центарот на градот. Со непосреден излез на булевар, неколку минути оддалеченост од трговски центри, маркети, училишта, детски градинки, од велосипедската и пешачката патека на кеј.

Совршена локација за Вашиот нов дом!

Квалификувани за учество во наградната игра се сите полнолетни физички лица – државјани на Република Северна Македонија кои се корисници на картички од брендот Mastercard® (Mastercard® Debit – дебитна и дебитна стикер картичка;  Mastercard® Standard – кредитна картичка и  Mastercard® Gold – кредитна картичка) издадени од УНИБанка.

Извлекувањето на наградата ќе се изврши на 27.09.2023 година, по принципот на случаен избор со помош на компјутерска програма. Добитникот ќе биде објавен на интернет страната на УНИБанка и во еден дневен весник, во рок од три работни дена од извлекувањето на наградата.

Ова не се пропушта. Јас ја менувам картичката со Mastercard® картичка од УНИБанка, не знам за Вас! Повеќе информации за правилата на наградната игра на www.unibank.mk
Комерцијален ПР текст

македонија1 ден ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

Фасхион4 дена ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

економија5 дена ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

економија6 дена ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

коментари6 дена ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија6 дена ago

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

економија1 недела ago

Мукаетов – панелист на конференцијата „Чувари на мудроста“ во организација на „Халк банка“

банки1 недела ago

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

македонија2 недели ago

Комерцијална банка со поддршка за македонскиот фудбал и во наредните три години

банки2 недели ago

Прокредит банка со нова модерна филијала во Гостивар

коментари6 дена ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

банки1 недела ago

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

економија1 недела ago

Мукаетов – панелист на конференцијата „Чувари на мудроста“ во организација на „Халк банка“

економија6 дена ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија6 дена ago

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

економија5 дена ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

македонија1 ден ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

Фасхион4 дена ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг