Connect with us

банки

„Плати на пријател“ само со телефонски број – Нова опција во мБанка на Комерцијална банка

објавено

на

Новата можност во мБанка е достапна за сите корисници на опцијата „вршење трансакции“ во најновата верзија на мобилната апликација. Сѐ што е потребно за прием на средства е да го пријават својот телефонски број во регистарот на мБанка.

Со новата дигитална услуга „Плати на пријател“ преку мБанка на Комерцијална банка сега е лесно да се префрлат пари на пријател само со избор на телефонски број.

„Плати на пријател“ опцијата овозможува брзо и лесно префрлање или примање парични средства од пријател со сметка во Комерцијална банка без трошоци, за само неколку секунди и само со избор на неговиот контакт во телефонскиот именик.

Новата можност во мБанка е достапна за сите корисници на опцијата „вршење трансакции“ во најновата верзија на мобилната апликација. Сѐ што е потребно за прием на средства е да го пријават својот телефонски број во регистарот на мБанка.

Комерцијална банка, како докажан врвен иноватор на полето на дигиталните услуги, со „Плати на пријател“ додава уште една привилегија во палетата можности што ги имаат нејзините клиенти. Дигиталните услуги на Комерцијална банка се едноставни, безбедни и ефикасни со цел да ти овозможат лесни и брзи финансиски трансакции и максимално корисничко задоволство.

Преку мобилната апликација мБанка клиентите имаат пристап до голем број банкарски услуги од мобилен телефон или таблет, 24 часа на ден – увид во состојба на платежни сметки, штедни влогови, платежни картички, кредитни партии, а можеш да вршат и плаќање и пренос на средства. мБанка овозможува и онлајн аплицирање за потрошувачки кредит, промена на дневни и месечни лимити за трансакции со картички, ажурирање лични податоци и уште многу други услуги.

Повеќе информации за „Плати на пријател“ и за мБанка се достапни на следниот линк.

банки5 часа ago

Супер камати за супер брзите бизнис кредити од УНИБанка!

свет11 часа ago

Време е за купување на NUCOR!

свет6 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

банки1 недела ago

Потрошувачки кредит на УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за рефинансирање и бонус од 1.000 денари при онлајн аплицирање

македонија1 недела ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании2 недели ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг2 недели ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион2 недели ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју2 недели ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју2 недели ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи