Connect with us

банки

„Подели сметка“ – нова услуга на мобилната апликација на Комерцијална банка

објавено

на

Кога друштвото оди на вечера нека биде „fair pay“ со новата услуга на Комерцијална банка – „Подели сметка“. Мобилната апликација мБанка на Комерцијална банка е збогатена со уште една функционалност која овозможува делење сметка согласно желбите и потребите.

„Подели сметка“ е едноставна и брза дигитална опција, со која само со избор на контакт во телефонскиот именик се дели сметка со пријател, колега, партнер… кој има платежна сметка во Комерцијална банка. Вкупната сума од сметката може да се подели на толку лица на колку што е потребно.  

Постојат многу непишани правила за плаќање сметка во друштво, но често постојат исклучоци. Со „Подели сметка“ на Комерцијална банка тоа веќе не е важно. Важно е само да се помине добро и да се ужива во пријатното друштво.

„Подели сметка“ е достапна за секој корисник на мБанка кој има активирано вршење трансакции и ја користи услугата „Плати на пријател“, а потребно е само да симне најнова верзија на мобилната апликација.

А, со мобилната апликација мБанка на Комерцијална банка добива уште редица други привилегии, кои значат вршење финансиски трансакции 24/7 на брз, лесен и безбеден начин.

Повеќе информации за „Подели сметка“ и за мБанка се достапни на следниот линк.

Комерцијален ПР текст

коментари3 дена ago

Со АмЧам на тема…Технолошката експанзија неминовно ја потенцира потребата од заштита на интелектуалната сопственост

македонија4 дена ago

„Алкалоид“ со две признанија за придонес во безбедноста и здравјето на своите вработени

македонија6 дена ago

Анализа на Инсајдер ИД и ЕБОР: Како „дише“ пазарот за широка потрошувачка во Македонија?

банки6 дена ago

ПроКредит Банка обезбеди дополнителни 60 милиони евра финансиска поддршка за македонските мали и средни претпријатија во соработка со ЕИФ

банки1 недела ago

Нова понуда на хипотекарен кредит од УНИБанка

економија1 недела ago

Брако ќе промовира ново електрично возило на саем во Минхен

банки3 недели ago

Годишниот Извештај за одржливост на ПроКредит Групацијата покажува значителен придонес врз општеството и животната средина

технологии / компании3 недели ago

Таман се навикнавме на четботовите, доаѓаат и AI агенти

регион3 недели ago

Букурешт, Загреб и Атина стануваат сѐ поголеми „чувари на податоци“ на светските технолошки компании

интервју3 недели ago

Марија Кукуноска: Безбедноста и заштитата се фундамент за успешен и одржлив бизнис во време на бројни ризици и кризи