Connect with us

технологии / компании

Порталот www.kapital.mk е цел на континуиран хакерски напад

објавено

на

Однапред се оградуваме од сите евентуални неавторизирани содржини што би биле поставени на нашата веб платформа и се извинуваме на засегнатите страни од овие лажни вести.

Почитувани читатели,

Порталот www.kapital.mk на KAPITAL MEDIA GROUP веќе извесен период е цел на хакерски напади со цел поставување на FAKE NEWS содржини на македонски јазик. Тимот за техничка поддршка досега успешно ги одбива овие напади, но не е исклучена можноста во одреден момент и да успеат злонамерните активности на оние што го загрозуваат порталот.

Во таков случај, редакцијата на KMG би сакала однапред да се огради од сите евентуални неавторизирани содржини што ќе бидат поставени на нашата веб платформа и да се извини на засегнатите страни од овие лажни вести.

Во меѓувреме, нашиот технички тим ги вложува сите напори за максимално спречување на ваквите хакерски напади и обидите за рушење на кредибилитетот и интегритетот на редакцијата на KMG.

македонија6 дена ago

Бајден ги стави на црна листа противниците на Охридскиот рамковен и на Преспанскиот договор

регион1 ден ago

Крајот на ерата “Пеевски“

македонија5 дена ago

„Чукни во дрво“: Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

економија3 дена ago

САСА одбележа 15 години од повторното отворање на рудникот

македонија6 дена ago

Туристичките бизниси ќе може да добијат „Знак за безбеден туризам“ од ССК

економија4 дена ago

Развојна банка го продолжува грејс – периодот и рокот на отплата на кредитите од Ковид – 2 линијата

економија4 дена ago

Буџетот се наполни со пари и оптимизам

банки4 дена ago

Речиси 80% од домашните банки очекуваат зголемување на профитабилноста годинава

интервју4 дена ago

Стево Пендаровски: Партизацијата и етнизацијата се рак-рана на општеството

lifestyle4 дена ago

Ричард Бренсон: Вселенските патувања ќе бидат како и секој друг бизнис