Connect with us

економија

Прв FINBEE настан за финансиска едукација за млади

објавено

на

На 25.02.2023 во Скопје ќе се одржи првиот настан во организација на Инвест Поинт, за финансиска едукација за млади.

Дали сакаш да :

-си финансиски слободен?

-да знаеш како правилно да се однесуваш со парите?

-да стекнеш здрава навика за штедење/инвестирање?

Инвест Поинт го организира првиот FINBEE настан за финансиска едукација за млади:

25.02.2023, сабота

Почеток: 10 : 30 часот

Предавач: Снежана Поповска, технички аналитичар, CMT, CFTe

Локација: Netaville (Никола Тесла 9, Скопје)

Цена за рано пријавување до 22.02.2023: 1.500 денари

Награда за секој учесник

Регистрација на следниот линк: https://investpoint.mk/prijavazanastan/?fbclid=IwAR0NiaeEwkaUCwDkjFpOY9h4Ob-FAEl8a_7-iJRsH7bxubB1sJ-HxRr9I7s

економија17 часа ago

Македонска берза ја одржа својата 22-ра Годишна конференција

македонија1 ден ago

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдени со чиста и обновлива енергија

технологии / компании1 ден ago

Технолошките гиганти ги претставија своите нови AI алатки

свет1 ден ago

Може ли технолошкиот могул да влијае на светските чувствителни прашања

регион1 ден ago

Што се крие зад новите тензии помеѓу Србија и Косово?

македонија1 ден ago

Пакомак со паметен систем за управување со амбалажниот отпад до одржлив развој

македонија1 ден ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија1 ден ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал

интервју1 ден ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

економија1 ден ago

Само во август осигурениците наплатиле пет милиони евра од неживотни осигурувања, за 22% повеќе од лани

интервју1 недела ago

Петар Ниновски: Бреинстер се позиционира како лидер на пазарот со раст од речиси 100% во последните две години

банки1 недела ago

Стопанска банка а.д. Битола прослави 75 години работа

банки1 недела ago

ПроКредит Банка прослави 20 години постоење на македонскиот пазар

македонија1 недела ago

Брако ги помогна проектите на Општина Велес со еден милион денари

банки5 дена ago

Ти само орочи, заштедата сама ќе дојде! – ПроКредит со нова понуда за штедење

свет4 дена ago

Европската комисија: Х(Твитер) на Илон Маск стана легло на дезинформации

интервју1 ден ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

македонија1 ден ago

Зошто цените се високи? Трговците ја префрлаат топката на производителите, тие се правдаат со поскапените инпути

македонија1 ден ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија1 ден ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал