Connect with us

економија

ПроКредит Банка отвори нова зона 24/7, во трговскиот центар Палма Мол во Тетово

објавено

на

ПроКредит Банка уште во 2015 година започна со целосна автоматизација и дигиталзиација на банкасрката услуга. Зоната 24/7 во трговскиот центар Палма мол е 10та по ред целосно дигитализирана експозитура.

ПроКредит Банка повторно докажа дека е чекор пред другите кога станува збор за воведување на светските трендови во банкарскиот сектор на домашниот пазар и олеснување на банкарската услуга за нашите клиенти, велат во банката.

ПроКредит Банка уште во 2015 година започна со целосна автоматизација и дигиталзиација на банкасрката услуга. Зоната 24/7 во трговскиот центар Палма мол е 10та по ред целосно дигитализирана експозитура.

Зоните 24/7 се опремени со најсовремени банкомати, во кои, во било кој дел од денот можете да подигнувате или да внесувате готовина, денари и евра, уплата на кованици, без сортирање на кованиците по апоени, уплата на дневен промет на банкомат или во сеф за дневен промет.

Зоните 24/7 нудат безбедност и приватност во вршење на трансакциите на клиенти.

Во зоните се влегува со картичка на банката, и истите се мониторирани 24/7 од безбедносен мониторинг центар.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

start up24 часа ago

Македонски средношколци креираа решенија за зелена технологија – Стартап Македонија домаќин на натпреварот

македонија2 дена ago

Кирил Лазаров: Македонија и Бугарија  имаат сериозен проблем, а тоа е корупцијата и само таа не смее да не’ обединува

економија2 дена ago

Diners Club Македонија добива ексклузивни франшизни права за 4 нови пазари

банки2 дена ago

3,5% каматна стапка – повеќе за Вас со депозитите од УНИБанка

свет2 дена ago

Спречен обид за државен удар во Германија, уапсени 25 десничарски ектремисти

економија2 дена ago

Што научивме од овогодишната конференција за е-трговија?

lifestyle3 дена ago

Кога времето го мери Omega, стрелките неизбежно креираат безвременска поезија

интервју3 дена ago

“Неопасен отпад што може безбедно да се преработи како суровина може да се увезува”, вели Анастас Маженковски од Царинската управа

економија3 дена ago

Алкалоид пушти во употреба нова инвестиција од 720 илјади евра

регион4 дена ago

Во Македонија во училишта, во Хрватска во судови и шопинг молови: бран од дојави за поставени бомби ја потресува јавноста