Connect with us

банки

Прокредит банка со нова модернизирана филијала во Кавадарци

објавено

на

Новата филијала на клиентите им обезбедува пристап до сите дигитални услуги во најсовремена 24/7 зона, опремена со најнови банкомати коишто нудат можности за внесување на дневен промет, како и уплата и исплата на денари и евра.

ПроКредит Банка свечено ја отвори новата модернизирана филијала во Кавадарци.

Со нов и модерен дизајн новоотворената филијала се наоѓа во строгиот центар на градот со адреса на улица Миле Вчков број 1.

Покрај модернизираниот изглед, со оваа филијала на своите клиенти од Кавадарци ПроКредит Банка им нуди и нови услуги, тим од посветени професионалци кои се тука да споделат стручни финансиски насоки, како и поддршка и брза услуга за сите нивни банкарски потреби.

Отворањето на филијалата во Кавадарци е дел од поширока иницијатива на банката за отворање нови филијали и реновирање на постојните, со крајна цел нудење на најдобрите услуги на своите клиенти таму каде што тие се наоѓаат.

Целта на ПроКредит Банка е да го подобри персонализираното искуство на своите клиенти и да ги направи своите услуги подостапни, како и да создаде попродуктивна и поудобна работна средина за своите вработени, зголемувајќи ја нивната ефикасност и задоволство.

„Во ПроКредит Банка, удобноста и задоволството на нашите клиенти се приоритет. Модернизацијата на филијалата во Кавадарци ја одразува нашата посветеност за обезбедување банкарско искуство прилагодено на уникатните потреби на локалната заедница“, велат од ПроКредит Банка.

Новата филијала на клиентите им обезбедува пристап до сите дигитални услуги во најсовремена 24/7 зона, опремена со најнови банкомати коишто нудат можности за внесување на дневен промет, како и уплата и исплата на денари и евра. За бизнисите кои имаат поголем дневен промет истиот можат да го депонираат во кое било време во drop box сефот за дневен промет.

„Воведувањето на модернизираната 24/7 зона е доказ за нашата посветеност на дигиталните иновации како и подобрување на банкарското искуство за нашите клиенти. На овој начин се стремиме да понудиме решенија кои се усогласуваат со потребите на клиентите и се во тек со технологијата“, дополнуваат од ПроКредит Банка.

Од банката објаснуваат дека се посветени ѝ на постојано подобрување на мрежата на филијали сѐ со цел да им обезбедат на клиентите ефикасни банкарски решенија.

Дополнително известуваат дека до крајот на оваа година се планирани реновирања, релокации и модернизирања на постоечките филијали, но и отворање на нови, со цел да се подобри целокупното офлајн корисничко искуство на клиентите.

„Нашата цел е да се осигураме дека секоја посета во филијалите на ПроКредит Банка обезбедува беспрекорно и пријатно искуство, а нашата нова филијала во Кавадарци е дизајнирана да го постигне токму тоа“, велат од ПроКредит Банка.

За повеќе информации за 24/7 Зоните на ПроКредит Банка и другите услуги, посетете ја ProCredit Bank – Зона 24/7 (pcb.mk).

македонија2 минути ago

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

економија4 дена ago

Мукаетов за магазинот “The Region“: Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето

македонија4 дена ago

Универзитетот Американ Колеџ Скопје почна соработка со City College of New York од САД

банки5 дена ago

УНИБанка втора година по ред е поддржувач на најзначајната културна манифестација „Охридско лето“  

економија5 дена ago

Стимулирање на иновациите во Scalefocus: Како ги мотивираме ИТ професионалците да бидат иновативни

интервју1 недела ago

Гоце Сиваков:  Нашите клиенти веќе ги чувствуваат бенефитите од фактот дека УНИ Банка е дигитално и технолошки напредна банка!

економија1 недела ago

Стручна обука за општествена одговорност и прв „директорски појадок“ на Клубот на одговорни бизниси

економија2 недели ago

Мукаетов на насловна на престижниот романски магазин „Бизнис“: Романија е стратешки пазар за „Алкалоид“

економија2 недели ago

Почна проектот „Бизнис лидер“ – нова, иновативна платформа за вмрежување на најдобрите од македонскиот деловен свет

банки2 недели ago

Прокредит банка со нова модернизирана филијала во Кавадарци