Connect with us

менаџмент / маркетинг

Рекоа за … берзите и инвестирањето

Лидери

објавено

на

Новата година почна многу лошо за Волстрит, цели три недели берзите се во црвено, а ни останатите светски пазари не се држат многу подобро. Дури и на Македонската берза главниот индекс како да ја „префати заразата“ па почна да бележи падови неколку дена по ред. Но, додека некој панично излегува од своите акции, друг задоволно трие раце поради распродажбата. Да видиме што кажале големите инвеститори во светот околу умешноста на инвестирањето и преземањето ризик.

Continue Reading
свет4 дена ago

Најголемите технолошки компании загубија 1.000 милијарди долари пазарна вредност за само три дена

македонија4 дена ago

AETM лансираше ‘Алијанса за родова еднаквост на работното место’

свет5 дена ago

„Ако умрам под мистериозни околности…“ – дали Илон Маск се плаши од руска одмазда поради помошта на Украина или пак си игра мајтап?

македонија5 дена ago

Вселенската патријаршија ја призна МПЦ за канонска

економија3 дена ago

Инфлацијата прави проблеми, Народната банка ја зголеми повторно каматната стапка за 0,25 п.п.

регион2 дена ago

Мукаетов од бизнис конференција во Белград: Мораме да ги задржиме талентите во регионов!

економија3 дена ago

Важно за мали и средни компании: Oд денес почна аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија од Развојната банка

интервју22 часа ago

Со нашиот извонреден тим ќе бидеме партнер  и  движечка  сила на македонската економија

политика22 часа ago

Владата е најголем работодавач – тоа е основа за корупција!

технологии / компании22 часа ago

Откриена можност за поевтино производство на микрочипови