Connect with us

менаџмент / маркетинг

РЕКОА ЗА… НЕУСПЕХОТ И СТРАВОТ ОД НЕГО

СÈ ШТО ПОСАКУВАТЕ СЕ НАОЃА ОД ДРУГАТА СТРАНА НА СТРАВОТ

објавено

на

Се чини дека неуспехот е повеќе “популарен“ од успехот. Или барем ние така
претпочитаме да го перцепираме. Неуспехот се обидуваме да го избегнеме по
секоја цена, но вистината е дека нема успех без неуспех.
Тој е патот по кој мора да изодиме во исполнување на нашите соништа.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

економија12 часа ago

Продажбата на обврзници во Европа во јануари руши рекорди

македонија2 дена ago

Во првите 9 месеци од 2022, со македонски картички кон македонски е-трговци се реализирале 17.3 милијарди денари, со раст од 20%

економија3 дена ago

Започна со работа реконструираната течна фарбара во БРАКО во Велес – инвестиција од 150 илјади евра

македонија3 дена ago

Студио за висока мода од Струмица инвестира во соларни панели со помош на ЕБРД и ЕУ

македонија3 дена ago

Европски квиз на пари по петти пат за македонските ученици

свет7 дена ago

Дојче Телеком е највредниот бренд во Eвропа

македонија7 дена ago

Истражување: Македонија е лидер во регионот во пушење најевтини цигари

македонија1 недела ago

Новиот македонски Swatch отчукува во 7/8 такт

економија1 недела ago

Бишев, Стопанска комора: Инфлацијата ќе се намали наскоро и кај нас

свет2 недели ago

Британски хуманитарци бараат поголемо оданочување на најбогатите, додека во Давос се собира светската елита за економскиот форум