Connect with us

менаџмент / маркетинг

Рекоа за… успехот, неуспехот и грешките

Рекоа за…

објавено

на

Грешките и неуспехот се значајни механизми за учење, особено во бизнисот. Многумина успешни претприемачи ќе ви кажат дека не стигнале до таму кај што се сега без да погодат неколку дупки и тумби-румби по патот.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

свет3 дена ago

Најголемите технолошки компании загубија 1.000 милијарди долари пазарна вредност за само три дена

свет4 дена ago

„Ако умрам под мистериозни околности…“ – дали Илон Маск се плаши од руска одмазда поради помошта на Украина или пак си игра мајтап?

македонија4 дена ago

Вселенската патријаршија ја призна МПЦ за канонска

економија2 дена ago

Инфлацијата прави проблеми, Народната банка ја зголеми повторно каматната стапка за 0,25 п.п.

македонија3 дена ago

AETM лансираше ‘Алијанса за родова еднаквост на работното место’

регион1 ден ago

Мукаетов од бизнис конференција во Белград: Мораме да ги задржиме талентите во регионов!

политика6 часа ago

Владата е најголем работодавач – тоа е основа за корупција!

економија2 дена ago

Важно за мали и средни компании: Oд денес почна аплицирањето за новата бескаматна кредитна линија од Развојната банка

технологии / компании6 часа ago

Откриена можност за поевтино производство на микрочипови

менаџмент / маркетинг6 часа ago

Decision Intelligence за полесно донесување квалитетни одлуки