Connect with us

банки

СМАРТ кредит преку картичка – нов кредит од Комерцијална банка АД Скопје

објавено

на

Новиот СМАРТ кредит од Комерцијална банка АД Скопје овозможува користење на потрошувачки кредит и на кредитна картичка во едно. Корисникот располага со максимум 400.000 денари, кои ги троши секогаш кога има потреба од нив.

Комерцијална банка АД Скопје им понуди на граѓаните нов продукт – СМАРТ кредит, кој овозможува користење на потрошувачки кредит и на кредитна картичка во едно. Корисникот располага со максимум 400.000 денари, кои ги троши секогаш кога има потреба од нив.

СМАРТ кредитот е со едноставна процедура за одобрување и без ограничен рок на важност. Овој кредит има уште една поволност за корисниците, во случај на спреченост за отплата вклучува осигурување без надомест, преку Триглав Осигурување АД Скопје.

Расположивите средства од кредитот се достапни 24 часа на ден преку банкомат, а во секое време преку услугите Интернет банкамБанка и SMS банкарство може да се следат промените во состојбата на сметка.

СМАРТ кредитот е креиран со цел да излезе во пресрет на потребите на граѓаните на кои им треба финансиска поддршка со лесен пристап до средствата тогаш кога имаат потреба од нив.

Повеќе информации за СМАРТ кредитот се достапни на веб-страната на Банката www.kb.com.mk.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

економија14 часа ago

ИТ компанијата Proxiad SEE отвори нова канцеларија во Скопје

свет19 часа ago

Франција и Шпанија се најпосетените светски дестинации

македонија19 часа ago

Создадовме автентично винско туристичко доживување во радовишкиот крај!

менаџмент / маркетинг19 часа ago

Теорија, пракса и понекое пророштво

свет19 часа ago

Технолошките гиганти отпуштаат преку 50 илјади вработени

македонија19 часа ago

5 причини зошто становите во градба се одлична инвестиција

регион19 часа ago

Во Хрватска пристигнуваат три светски хотелски брендови во исто време

технологии / компании19 часа ago

Амазон е највреден бренд на планетава, Дојче Телеком прв во  Европа

менаџмент / маркетинг19 часа ago

Покажување емпатија, демонстрирање вредност, уникатна презентација

економија19 часа ago

Од специјалниот прилог „Брендови“: Како пандемијата и кризата ги променија бренд стратегиите?

македонија1 недела ago

Истражување: Македонија е лидер во регионот во пушење најевтини цигари

свет1 недела ago

Дојче Телеком е највредниот бренд во Eвропа

македонија5 дена ago

Европски квиз на пари по петти пат за македонските ученици

македонија4 дена ago

Во првите 9 месеци од 2022, со македонски картички кон македонски е-трговци се реализирале 17.3 милијарди денари, со раст од 20%

економија4 дена ago

Започна со работа реконструираната течна фарбара во БРАКО во Велес – инвестиција од 150 илјади евра

македонија19 часа ago

Создадовме автентично винско туристичко доживување во радовишкиот крај!

свет19 часа ago

Технолошките гиганти отпуштаат преку 50 илјади вработени

интервју19 часа ago

Славица Кутиров: Со примена на новите сервиси и напредни технологии, дигиталната Царина станува реалност

технологии / компании19 часа ago

Амазон е највреден бренд на планетава, Дојче Телеком прв во  Европа

економија19 часа ago

Давос 2023: Како елитниот собир стана магнет за теоретичарите на заговор?