Connect with us

економија

Снежана Савиќ – Димовска е нов директор за корпоративни политики и одржливост во Пивара Скопје

објавено

на

Снежана се приклучи на Пивара Скопје во 2017-та година, а досега работеше на позицијата Директор на секторот за правни работи.

Снежана Савиќ – Димовска ќе биде нов директор на Секторот за корпоративни политики и одржливост во Пивара Скопје, соопштија денеска од компанијата. Таа доаѓа на местото на Ламбро Патче.

„Снежана се приклучи на Пивара Скопје во 2017-та година, а досега работеше на позицијата Директор на секторот за правни работи. Нејзин личен печат во работењето е водење на сите правни приоритети и проекти со висока продуктивност и меѓусекторска соработка. Нејзиното досегашно искуство и знаење ќе придонесат во нашите континуирани напори да ги зајакнеме односите со нашите соработници и да се осигуриме дека одржливоста и корпоративните практики се втемелени во вредностите кои колективно ги делиме.“, велат од Пивара Скопје.

Ова е втора промена во топ менаџерските позиции на Пивара Скопје во последниве месец и половина, откако на местото генерален директор дојде Душан Митрев, прв Македонец што ја води компанијата после две децении.

свет20 минути ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

македонија23 часа ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании4 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг4 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион4 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју4 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју4 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

економија4 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

економија4 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

свет4 дена ago

Пустината под вода

економија1 недела ago

„Е-commerce awards“ придонесуваат кон растот и успехот на бизнисите што функционираат во дигиталниот простор

економија4 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

банки7 дена ago

Комерцијална банка како „Зелен поборник“ ќе пошумува и ќе едуцира

свет4 дена ago

Пустината под вода

интервју4 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

регион4 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

економија4 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

интервју4 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

технологии / компании4 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг4 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават