Connect with us

банки

Со Mastercard од Комерцијална банка „Три пати плати и освој“ поврат на средства

објавено

на

Mastercard® дебитните и кредитните картички од Комерцијална банка ова лето ве носат во светот на забавата и наградите. „Три пати плати и освој“!

Со минимум 3 трансакции од по најмалку 2.000 денари во ресторани, хотели или бензински пумпи со Вашата Debit Mastercard, Debit Mastercard World, Mastercard Standard, Mastercard Revolving, Mastercard Skopje City Mall или Mastercard Platinum, каде било во земјава, станувате потенцијален добитник на награда од 600 денари исплатени на Вашата сметка.

Наградите ќе ги добијат првите 500 корисници на Mastercard картички од Комерцијална банка кои ќе ги исполнат условите за поврат на средства.

Наградната игра трае од 1 јули до 15 август 2022 година, а сите детали за истата се достапни на следниот линк.

македонија10 часа ago

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ додели 40 нови стипендии за учебната 2022/2023

регион12 часа ago

Тендерски повик за EU4Green

економија13 часа ago

НЛБ го враќа лизингот во понудата, Lease&Go доаѓа на македонскиот пазар

македонија2 дена ago

In Memoriam: Почина неврохирургот д-р Јовица Угриновски

свет2 дена ago

Скапо ви е месото? Јадете штурци. Ланец супермаркети во В. Британија би понудил инсекти како евтин оброк

економија2 дена ago

Здружување на силите: А1 Македонија и Триглав нудат осигурување на домот со А1 Combo

македонија2 дена ago

Вработените на dm дрогерие маркт, волонтери и институционални партнери пошумија 10 хектари земја

економија3 дена ago

Истражување: кои се најпознати прехранбени брендови на македонскиот пазар?

македонија3 дена ago

Отец Оливер Петровски – Маж на годината за 2022 во избор на социјалните медиуми

банки3 дена ago

Од први јануари македонските банки добиваат конкуренција: и други компании ќе нудат платежни услуги

македонија6 дена ago

Можност што не се пропушта: Станови во „Гранд Ривер“ преку супер поволни кредити

економија6 дена ago

Расте животното осигурување, но само 18% од полисите се со штедна компонента

интервју6 дена ago

Зоран Лазoроски, ДБ Шенкер: Повеќе од две децении сме во служба на македонската економија

економија6 дена ago

Како да се забрза онлајн купувањето за да се доближиме до земјите од ЕУ?

македонија6 дена ago

10 години dm: Останавме пример на одговорно и успешно работење со двоцифрен развој на прометот.

интервју6 дена ago

Питер Адамс: Бизнис ангелите треба да ги создадете, не може само да ги откриете

свет7 дена ago

Како е да се живее во Киев без струја, вода и греење: поранешен украински министер споделува на Твитер

свет6 дена ago

Фудбалот нема да го промени  Катар, ама Катар сигурно ќе го промени фудбалот

интервју6 дена ago

Снежана Поповска: Сè уште не сме излезени од опасната зона, но на повидок се многу можности

економија6 дена ago

Основната каматна стапка највисока од 2010 наваму, периодот на евтини кредити завршува