Connect with us

економија

Специјална едиција „Најголеми и најуспешни компании“ на Капитал

објавено

на

Капитал Медиа Гроуп има задоволство да ја најави специјалната едиција „Најголеми и најуспешни компании“ што ќе излезе на 27.12, каде што ќе ги претставиме бизнисите во Македонија, но и на Балканот, со најголеми приходи и добивки, коишто успешно одолеваат на сите искушенија што ги наметна светската геополитичка  и економска констелација.

Изминува уште една турбулентна година за македонските компании, година полна со предизвици  и неизвесности. По исклучително тешкиот период на пандемијата којшто направи тектонски нарушувања на светската економска сцена, домашните сопственици и менаџери повторно се исправени пред проблеми за коишто треба знаење, искуство, визија, но и жилавост и отпорност.

Капитал Медиа Гроуп има чест да ја најави специјалната едиција „Најголеми и најуспешни компании“ што ќе излезе на 27.12, каде што ќе ги претставиме бизнисите во Македонија, но и на Балканот, со најголеми приходи и добивки, коишто успешно одолеваат на сите искушенија што ги наметна светската геополитичка  и економска констелација.

Во „Најголеми и најуспешни компании“ ќе читате:

  • Кој е кој во Македонија и регионот: најголеми и најуспешни компании според остварени приходи и добивки во 2021 (најновите релевантни податоци во моментов)
  • Секторски анализи: најголеми и најуспешни во поедини индустриски области;
  • Како тоа го прават најдобрите: разговаравме со директорите на компаниите што и во време на криза зголемуваат извоз, профит,инвестиции и вработувања;
  • Проекции за 2023: што има во  деловните планови на домашните и регионалните најуспешни компании;

коментари3 дена ago

Со АмЧам на тема…Технолошката експанзија неминовно ја потенцира потребата од заштита на интелектуалната сопственост

македонија4 дена ago

„Алкалоид“ со две признанија за придонес во безбедноста и здравјето на своите вработени

македонија6 дена ago

Анализа на Инсајдер ИД и ЕБОР: Како „дише“ пазарот за широка потрошувачка во Македонија?

банки6 дена ago

ПроКредит Банка обезбеди дополнителни 60 милиони евра финансиска поддршка за македонските мали и средни претпријатија во соработка со ЕИФ

банки1 недела ago

Нова понуда на хипотекарен кредит од УНИБанка

економија1 недела ago

Брако ќе промовира ново електрично возило на саем во Минхен

банки3 недели ago

Годишниот Извештај за одржливост на ПроКредит Групацијата покажува значителен придонес врз општеството и животната средина

технологии / компании3 недели ago

Таман се навикнавме на четботовите, доаѓаат и AI агенти

регион3 недели ago

Букурешт, Загреб и Атина стануваат сѐ поголеми „чувари на податоци“ на светските технолошки компании

интервју3 недели ago

Марија Кукуноска: Безбедноста и заштитата се фундамент за успешен и одржлив бизнис во време на бројни ризици и кризи