Connect with us

македонија

Станбени единици во „Гранд Ривер“- огледало на комфор и функционалност

објавено

на

Доколку сакате срцето на Скопје да го нарекувате дом, станбените единици во објектот „Гранд Ривер“ се вистинскиот избор за вас.

Модерна архитектура

Становите кои се дел од овој модерен станбено- деловен објект кој се гради во строгиот центар на Скопје, поседуваат дизајн кој претставува дефиниција за комфор и поим за функционалност.

Објектот има современ архитектонски израз кој е инспириран од реката Вардар, а поседува висок квалитет во внатрешниот дизајн, кој може да парира на неговата уникатна надворешност.

Типови на станови

„Гранд Ривер“ содржи три нивоа под земја, приземје и дваесет ката, каде се сместени станбени единици кои се проектирани да ги задоволат и најделикатните вкусови на идните корисници.

Во овој објект може да се најдат од двособни станбени единци, па сè до петособни станови, а истите зафаќаат површина од 51 до 298 метри квадратни.

Секој стан поседува сопствена тераса што овозможува целосно искористување на природната светлина и можност за уживање во погледот на најпосакуваната локација во градот.

На највисокиот кат се сместени четири пентхауси кои имаат пространи тераси и креираат единствена можност секојдневно да уживате во неверојатните погледи на реката Вардар и планината Водно, како и во природата која постојано ќе биде присутна во вашиот дом.

Придобивки

Објектот „Гранд Ривер“ со право може да се дефинира „инвестиција во квалитет“, бидејќи се гради согласно највисоките архитектонски стандарди и нормативи за градење на енергетски ефикасни објекти.

Како дел од комплексот „Гранд Скопје“ овој објект обезбедува бројни придобивки за неговите идни станари, како близина на модерна шопинг галерија во централниот дел на комплексот, но и простор за одмор и релаксација во строгиот центар на градот, кој го обезбедува софистицираниот урбан парк и ќе биде составен дел од комплексот.

Сакаш дом во „Гранд Ривер“?

Ако сте подготвени вашиот квалитет на живот да го донесете на едно ново напредно ниво и вашата иднина ја гледате во современите станбени единици во станбено-деловниот објект „Гранд Ривер“, побарајте персонализирана понуда во продажниот салон на комплексот „Гранд Скопје“ во ГТЦ на 1 кат или контактирајте го тимот задолжен за продажба на телефонските броеви: 070 355 351 и 070 233 055, како и на e-mail: info@grandskopje.mk.

технологии / компании9 часа ago

Креативна вештачка интелигенција: Девет алатки што ќе ви ги сменат животот и работата

политика9 часа ago

Планот на Мишел за рушење на Фон дер Лајен

регион9 часа ago

Во Хрватска има неколку амбициозни проекти за развој на роботи

македонија9 часа ago

Двојна диплома на Универзитетот Католика од Милано и Универзитетот Американ Колеџ Скопје

економија9 часа ago

Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

македонија9 часа ago

Мукаетов од Алкалоид и Ниновски од Бреинстер споделија искуства со младите

економија9 часа ago

Анализа МАСИТ: Речиси 1,5 милијарди евра приходи оствариле ИКТ компаниите лани

банки9 часа ago

Безготовинските плаќања зголемени за 30%, значителен раст на токенизираните трансакции

македонија9 часа ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

економија9 часа ago

Специјален прилог: Топ 6 трендови во меѓународниот транспорт за 2024

коментари1 недела ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија1 недела ago

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

економија1 недела ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија1 недела ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

Фасхион1 недела ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

македонија3 дена ago

УНИБанка го поддржа одбележувањето на 100 годишниот јубилеј на Светската Шаховска Федерација

македонија4 дена ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

економија2 дена ago

ССК: Зелената транзиција на македонските компании е без алтернатива

банки9 часа ago

Пет небанкарски компании веќе добиле дозвола за давање платежни услуги во Македонија и прекугранично

македонија9 часа ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија