Connect with us

економија

Триглав Осигурување со нов производ за осигурување на дом, Мој дом

објавено

на

SAFE, SMART, RELAX и COMFORT се четири пакети, кои што вклучуваат различен сет на покритија, кои што го штитат домот од различни ризици.

Триглав Осигурување го воведува Мој дом – нов производ за осигурување на домот. Мој дом нуди избор на повеќе пакети на покритија. Клиентите имаат можност да изберат пакет во согласност со нивните потреби и можности, како и да додадат во својот пакет одредени дополнителни покритија и предмети на осигурување и на тој начин самите да го креираат осигурувањето за својот дом.

Пакети во Мој дом

SAFE, SMART, RELAX и COMFORT се четири пакети, кои што вклучуваат различен сет на покритија, кои што го штитат домот од различни ризици. SAFE пакетот вклучува основна заштита, со пристапна премија, SMART пакетот вклучува балансиран сет на покритија, што го штитат домот од најчестите ризици, а RELAX пакетот пак, вклучува основен сет на покритија, наменет е за викенд куќи и нуди сигурност од пожар и кражба преку целата година. COMFORT пакетот овозможува комплетна заштита и висока стапка на покриеност од опасности, што можат да се случат во домот, на семејството и на домашните миленици. Пакетите можaт да се надградат со дополнителни покритија и предмети на осигурување.

Мој дом е производ, во кој што се вградени принципите на работа, што ги применуваме во  Триглав. Нуди флексибилност преку избор на пакети, со различни покритија, како и можност за нивно прилагодување во решенија, што во потполност одговараат на потребите и можностите на нашите клиенти. Во Триглав постојано работиме на градењето на однос на доверба и партнерство, затоа, на клиентите, кои ќе склучат пет-годишен договор за осигурување на домот, им обезбедуваме попуст на лојалност во износ од 25%. Нашите заложби за одржлив развој ги вградивме и во овој производ, со тоа што вклучивме поволности, кои што ја поттикнуваат и поддржуваат заштитата на животната средина. Клиентите кои користат енергетски ефикасни апарати, како и апарати кои го намалуваат загадувањето на животната средина добиваат 10% попуст на осигурителната полиса. Клиентите, кои ја поддржуваат енергетската ефикасност во домот, односно користат уреди, кои што придонесуваат кон заштеда и намалување на потрошената електричната енергија, имаат можност да ги осигурат овие уреди со попуст до 50%. Мој дом на клиентите им нуди на едноставен начин да го креираат своето осигурително решение и да го дефинираат сопственото ниво на безбедност на нивниот дом”, изјави во оваа прилика Главниот извршен директор на Триглав Осигурување, г.Ѓорѓе Војновиќ.

Повеќе информации за новиот производ Мој дом на Триглав можат да се добијат на triglav.mk.

Комерцијален ПР текст

економија2 дена ago

Македонска берза ја одржа својата 22-ра Годишна конференција

македонија2 дена ago

ЕДС АД: Овие потрошувачи беа снабдени со чиста и обновлива енергија

технологии / компании2 дена ago

Технолошките гиганти ги претставија своите нови AI алатки

свет2 дена ago

Може ли технолошкиот могул да влијае на светските чувствителни прашања

регион2 дена ago

Што се крие зад новите тензии помеѓу Србија и Косово?

македонија2 дена ago

Пакомак со паметен систем за управување со амбалажниот отпад до одржлив развој

македонија2 дена ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија2 дена ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал

интервју2 дена ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

економија2 дена ago

Само во август осигурениците наплатиле пет милиони евра од неживотни осигурувања, за 22% повеќе од лани

интервју1 недела ago

Петар Ниновски: Бреинстер се позиционира како лидер на пазарот со раст од речиси 100% во последните две години

банки1 недела ago

Стопанска банка а.д. Битола прослави 75 години работа

банки1 недела ago

ПроКредит Банка прослави 20 години постоење на македонскиот пазар

македонија1 недела ago

Брако ги помогна проектите на Општина Велес со еден милион денари

банки6 дена ago

Ти само орочи, заштедата сама ќе дојде! – ПроКредит со нова понуда за штедење

свет5 дена ago

Европската комисија: Х(Твитер) на Илон Маск стана легло на дезинформации

македонија2 дена ago

Зошто цените се високи? Трговците ја префрлаат топката на производителите, тие се правдаат со поскапените инпути

интервју2 дена ago

Амар Салиу: Продолжува приказната за урбано живеење во ’East Gate Living‘ со Блок Ц

македонија2 дена ago

„Полесно е заедно“: Комерцијална банка донира за подобро јавно здравство

економија2 дена ago

Наместо „трка кон дното“ со даноците, да се вложува во човечки капитал