Connect with us

македонија

Турнејата на MoonSwatch се насочува кон Македонија

објавено

на

Во Скопје започна одбројувањето до пристигнувањето на планетата на тркала.

Swatch со возбуда ја додава Македонија како нова станица на MoonSwatch, турнеја што е во постојан подем, во Европа. Мисијата на Меркур ќе слета во Скопје на 9 јануари 2023 година, движејќи се низ неочекувани места пред да дојде на оваа сцена.
Колекцијата Bioceramic MoonSwatch, лансирана минатата година, му оддава признание на првиот часовник на месечината, OMEGA Speedmaster Moonwatch.

Секој од единаесетте модели се однесува на различна планета или небесно тело во рамките на сончевиот систем и ги поттикнува сопствениците на овие часовници да сонуваат големи соништа, да летаат високо и да го истражуваат универзумот.


Токму тоа е планот на Swatch во врска со оваа инспиративна турнеја на MoonSwatch.
Од јули 2022 година, турнејата на MoonSwatch се распространи низ разни континенти и временски зони, вклучувајќи ги Европа, Азија и Америка. Планетите на тркала имаат посетено трговски центри, фестивали, градови и изненадувачки дестинации за да им овозможат на илјадници обожаватели на Swatch и OMEGA да купат едно парче од ексклузивната колекција на Swatch Bioceramic MoonSwatch.


Само времето ќе покаже која ќе биде следната станица на инспиративната турнеја. Во следниве денови проверувајте дали има некоја новост на социјалните профили на Swatch.

Комерцијален ПР текст

свет19 часа ago

Македонката Светлана Мојсов, светски познат научник, е избрана меѓу 100-те највлијателни луѓе на планетава според магазинот Тајм

македонија21 час ago

Комерцијална банка е најпосакуван работодавач во 2023 во категоријата Банкарство и финансии

економија21 час ago

Ангеловска – Бежоска: Каматната стапка ќе ја намалиме во втората половина од годинава, доколку не се остварат позначителни ризици

македонија2 дена ago

„Алкалоид“ најпосакуван работодавач за 2023 година – апсолутен победник според „Вработување.ком“

македонија3 дена ago

„Алкалоид“ со донација на течен „Омепразол“ ќе го помогне лекувањето на околу 200 деца

банки5 дена ago

Комерцијална банка прва во земјава воведе тактилни платежни картички прилагодени и за слепи лица

свет5 дена ago

Предлог акција за оваа недела: Orlen S.A.

свет5 дена ago

Скокнаа цените на нафтата, гасот, бакарот и алуминиумот

технологии / компании5 дена ago

ЕУ има амбиција да стане „квантна долина на светот“, а хрватски научници имаат голем удел во тоа

регион5 дена ago

Марко Чадеж, Српска стопанска комора: Нашите компании ги мачи финансирањето и недостиг на кадри

свет5 дена ago

Скокнаа цените на нафтата, гасот, бакарот и алуминиумот

регион5 дена ago

Марко Чадеж, Српска стопанска комора: Нашите компании ги мачи финансирањето и недостиг на кадри

македонија5 дена ago

Судбината на фабриката во Бунарџик неизвесна, но можно е и целото производство да се префрли во Македонија

економија5 дена ago

Истражување: Инфлацијата е главен фактор за финансиски стрес

технологии / компании5 дена ago

ЕУ има амбиција да стане „квантна долина на светот“, а хрватски научници имаат голем удел во тоа

економија5 дена ago

„Зелените“ кредити со годишен раст од речиси 30%

македонија5 дена ago

Македонските е-трговци направиле промет од 453 милиони евра лани

свет5 дена ago

Следната година сонцето и нас ќе нѐ стемни

менаџмент / маркетинг5 дена ago

Како да ги демотивирате вработените и избркате најдобрите

свет5 дена ago

Предлог акција за оваа недела: Orlen S.A.