Connect with us

банки

УНИБанка го одржа вториот по ред тениски турнир за своите клиенти „UNIBank Invitational 2022„

објавено

на

Пред бројна публика и во одлична атмосфера и оваа година УНИБанка и тенискиот клуб АБЦ Мондано беа домаќини на тениски турнир за ВИП клиентите, соработниците и пријателите на банката.

Турнирот со натпреварувачки карактер беше отворен на 19 мај со поздравен говор на извршниот директор на УНИБанка Владислав Хаџидинев, а финалето се одржа на 22 мај.

Покрај тенис и награди за возрасните, годинава УНИБанка им овозможи и на најмладите да се забавуваат, да добијат бесплатен час по тенис, но и да се натпреваруваат за вредни награди.

Натпреварите ги следеа и официјални судии и делегат кој се погрижи за регуларноста.

Во категоријата деца, односно црвен и портокалов тенис, учествуваа 36 деца, а во категоријата зелен тенис 25 деца.

Во категоријата Тинс се натпреваруваа 17 учесници, а во финалето Максимилијан Алексовски беше подобар од Петар Дуљанов.

Меѓу жените најдобар успех покажа Моника Бориќ. Таа ја совлада Мартина Ристеска и ја понесе првата наглада – инвестициско злато од 5 гр. Финалистката Ристовска се закити со награда инвестициско злато од 2 гр.

Во конкуренција од 30 наптреварувачи мажи, со инвестициско злато од 5 гр се закити Петар Трајковски, кој успеа да го совлада Робертино Николовски, кој освои инвестициско злато од 2 гр.

УНИБанка се одлучи годинава да ги награди победниците со инвестициско злато, производ што за првпат во Македонија го воведува токму Банката.

“Целта на турнирот е надградување на релациите со нашите ВИП клиенти и вреднување на нивната лојалност и доверба кон нас. Со овие спортски денови покажавме дека Банката се грижи за своите клиенти и преку дружење надвор од строгите деловни рамки – велат од УНИБанка”.

Комерцијален ПР текст.

економија5 часа ago

Утре се одржува конференција за млади претприемачи и жени во претприемништвото во организација на ПроКредит Банка и ЕБОР

македонија4 дена ago

Цените на становите допрва уште ќе растат, побарувачката не стивнува, а трошоците се зголемени: заклучоци од втората Конференција за комерцијални недвижности во Скопје

економија4 дена ago

Со АмЧам на тема: Предизвици во спроведувањето на заштита на правата на интелектуална сопственост

македонија5 дена ago

30 години дански конзулат и орден Витез од прва класа на Редот на данското знаме за Живко Мукаетов

македонија5 дена ago

Почна втората Конференција за комерцијални недвижности во Скопје

македонија6 дена ago

Новото електрично возило на Грин Машинс на Брако претставено во Минхен

економија6 дена ago

Гранд Скопјe PRIME SPONSOR на овогодишната Конференција за недвижности

регион6 дена ago

Италијанската мафија се реформира: рекетот и убиствата не се повеќе во мода, сега е поисплатлив финансискиот криминал

свет6 дена ago

Бајден ги крена царините на кинеските електрични возила на 100%

регион6 дена ago

Бејби Лазања ќе донесе едно чудо Скандинавци во Хрватска годинава

регион6 дена ago

Бејби Лазања ќе донесе едно чудо Скандинавци во Хрватска годинава

македонија6 дена ago

Зелена иднина за секое дете

македонија6 дена ago

Како „дише“ пазарот за широка потрошувачка во Македонија

економија6 дена ago

Македонците лани потрошиле 200 милиони евра за онлајн купување од странски е-трговци: најмногу пари потрошиле кај Wizzair и Booking, а најчесто купувале од Amazon и AliExpress

регион6 дена ago

Италијанската мафија се реформира: рекетот и убиствата не се повеќе во мода, сега е поисплатлив финансискиот криминал

македонија6 дена ago

Новото електрично возило на Грин Машинс на Брако претставено во Минхен

македонија5 дена ago

30 години дански конзулат и орден Витез од прва класа на Редот на данското знаме за Живко Мукаетов

економија4 дена ago

Со АмЧам на тема: Предизвици во спроведувањето на заштита на правата на интелектуална сопственост

македонија4 дена ago

Цените на становите допрва уште ќе растат, побарувачката не стивнува, а трошоците се зголемени: заклучоци од втората Конференција за комерцијални недвижности во Скопје

свет6 дена ago

Бајден ги крена царините на кинеските електрични возила на 100%