Connect with us

банки

Филијалата на ПроКредит Банка во Тетово со нов изглед!

објавено

на

Филијата се наоѓа на истата локација на ул. Борич Кидрич 1, на кружниот тек во строгиот центар на Тетово.

ПроКредит Банка со особено задоволство ги известува своите клиенти и соработници дека по реновирање на филијалата во Тетово истата е повторно отворена со нов изглед и модерен дизајн, кој воедно ги изразува вредностите и визијата на банката за создавање на позитивна работна култура.

Филијата се наоѓа на истата локација на ул. Борич Кидрич 1, на кружниот тек во строгиот центар на Тетово.

Со цел подобрување на услугите и персонализираниот пристап кон клиентите, ПроКредит ја модернизираше филијалата во Тетово, со што обезбеди уште подобро искуство за своите клиенти и придонесува попродуктивна и поудобна работна средина за вработените.

Клиентите во реновираната филијала ќе имаат пристап и до сите дигитални услуги во новата модерна 24/7 Зона која е опремена со современи банкомати, можноста за внесување на дневен промет, drop box, уплата и исплата на денари и евра. Модернизираната 24/7 Зона им овозможува на клиентите во било кое време да си ги завршат своите банкарски обврски без чекање ред за шалтер.

Ве очекуваме на истата локација во нова филијала!

Комерцијален ПР текст

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

банки3 дена ago

Потрошувачки кредит на УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за рефинансирање и бонус од 1.000 денари при онлајн аплицирање

македонија3 дена ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

банки1 недела ago

Комерцијална банка како „Зелен поборник“ ќе пошумува и ќе едуцира

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

свет6 дена ago

Пустината под вода

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават