Connect with us

банки

Филијата на ПроКредит банка во Битола преселена во нов современ простор на атрактивна локација

објавено

на

Дополнително, на новата локација клиентите имаат пристап до сите дигитални услуги на новата модерна 24/7 зона, опремена со современи банкомати, можности за внесување на дневен промет, drop box, уплата и исплата на денари и евра.

Со големо задоволство, ПрoКредит Банка го објавува отворањето на својата филијала во Битола на нова, атрактивна  локација на ул. Тодор Скаловски бр.8. Почнувајќи од 19 јуни, клиентите можат да ја посетат новата модерна филијала која нуди дополнителни можности, сместена на фреквентна локација со поглед на ул. Партизанска.

Со цел поголема достапност и персонализиран пристап до клиентите, во новата филијала ПроКредит го проширува тимот на лични банкарски советници кои нудат комплетна поддршка во процесот на носење финансиски одлуки, како за правни така и за физички лица. Дополнително, на новата локација клиентите имаат пристап до сите дигитални услуги на новата модерна 24/7 зона, опремена со современи банкомати, можности за внесување на дневен промет, drop box, уплата и исплата на денари и евра. Разбирајќи ги потребите на нашите клиенти и нивните семејства, новата филијала во 24/7 зоната вклучува и детско катче.

За повеќе информации, посетете ја веб-страница на ПроКредит банка www.pcb.mk.

ПроКредит Банка е водечка финансиска институција посветена на обезбедување одлични банкарски услуги за своите клиенти веќе 20 години. Со фокус на модернизацијата и задоволството на клиентите, ПриКредит Банка се стреми да испорача иновативни решенија и да изгради трајни односи во заедниците на кои им служи.

Комерцијален ПР текст

македонија6 часа ago

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

економија4 дена ago

Мукаетов за магазинот “The Region“: Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето

македонија4 дена ago

Универзитетот Американ Колеџ Скопје почна соработка со City College of New York од САД

банки5 дена ago

УНИБанка втора година по ред е поддржувач на најзначајната културна манифестација „Охридско лето“  

економија5 дена ago

Стимулирање на иновациите во Scalefocus: Како ги мотивираме ИТ професионалците да бидат иновативни

интервју1 недела ago

Гоце Сиваков:  Нашите клиенти веќе ги чувствуваат бенефитите од фактот дека УНИ Банка е дигитално и технолошки напредна банка!

економија1 недела ago

Стручна обука за општествена одговорност и прв „директорски појадок“ на Клубот на одговорни бизниси

економија2 недели ago

Мукаетов на насловна на престижниот романски магазин „Бизнис“: Романија е стратешки пазар за „Алкалоид“

економија2 недели ago

Почна проектот „Бизнис лидер“ – нова, иновативна платформа за вмрежување на најдобрите од македонскиот деловен свет

банки2 недели ago

Прокредит банка со нова модернизирана филијала во Кавадарци