Connect with us

економија

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

објавено

на

Фортонмка со ова уште еднаш ја покажа својата висока експертиза во делот на управувањето со комерцијалните недвижности, успешно водејќи го целиот купопродажен процес од самиот почеток.

Компанијата Фортонмка претставувајќи ги интересите на својот клиент Скопски пазар АД, успешно реализира продажба на компанијата ЛИДЛ, земјиште од 16.000 м2 во Скопје, на кое се наоѓа објектот на некогашниот „Бриколаж“ во скопската населба Гази Баба.

Фортонмка со ова уште еднаш ја покажа својата висока експертиза во делот на управувањето со комерцијалните недвижности, успешно водејќи го целиот купопродажен процес од самиот почеток.

Информацијата дека „Скопски пазар“ ја реализира продажбата на „Лидл Северна Македонија“ за износ од 9,5 милиони евра вчера беше објавена на Македонската Берза.

ФОРТОНМКА е партнер на Cushman & Wakefield најголемата светска приватна консултантска компанија во секторот на недвижности што овозможува пристап до интернационално знаење и искуство кое може да се пренесе во земјава и регионот и да се понуди додадена вредност за своите клиенти.

Независно дали станува збор за продавање, купување, финансирање, изнајмување, управување и проценување на имотот Фортонмка нуди стратешки пристап и им помага на клиентите да дојдат до најдобри решенија поврзани со недвижностите, а од соработката да остварат бенефит на долг рок.

македонија3 часа ago

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

економија4 дена ago

Мукаетов за магазинот “The Region“: Нашите брендови се дел од секојдневието на луѓето

македонија4 дена ago

Универзитетот Американ Колеџ Скопје почна соработка со City College of New York од САД

банки5 дена ago

УНИБанка втора година по ред е поддржувач на најзначајната културна манифестација „Охридско лето“  

економија5 дена ago

Стимулирање на иновациите во Scalefocus: Како ги мотивираме ИТ професионалците да бидат иновативни

интервју1 недела ago

Гоце Сиваков:  Нашите клиенти веќе ги чувствуваат бенефитите од фактот дека УНИ Банка е дигитално и технолошки напредна банка!

економија1 недела ago

Стручна обука за општествена одговорност и прв „директорски појадок“ на Клубот на одговорни бизниси

економија2 недели ago

Мукаетов на насловна на престижниот романски магазин „Бизнис“: Романија е стратешки пазар за „Алкалоид“

економија2 недели ago

Почна проектот „Бизнис лидер“ – нова, иновативна платформа за вмрежување на најдобрите од македонскиот деловен свет

банки2 недели ago

Прокредит банка со нова модернизирана филијала во Кавадарци