Connect with us

регион

Хејтери може да одморите, Новак е GOAT!

објавено

на

Нашиот народ вели: три пати мери, еднаш сечи. Од кај и да фатиме да мериме и сечеме во тенисот, исходот е тој – српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња (The Greatest of All Time). Наметната приказна дека само освоените гренд слемови се битни, која досега одеше во прилог на неговите хејтери и нивните пулени Федерер и Надал,  сега им се удри од глава на истите. Новак долго време имаше најмалку вакви титули од „големата тројка“, но сега по освојувањето на Ролан Гарос во неделата, го престигна и Надал, со 23 освоени пехари на најбитните светски турнири во тенис. И што правиме сега, Бен Ротенберг  и Пирс Морган? (веројатно најголемите критичари, читај: хејтери на Ѓоковиќ)  Каков ли сега тениски и нетениски „аргумент“ ќе дадете за да се девалвира успехот на Ноле? Ништо, ќе си гледате набрзо Вимблдон и ќе се надевате дека Новак нема да испише нови златни страници од својата тениска идила.                                                                                                

македонија4 часа ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

Фасхион3 дена ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

економија3 дена ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

економија4 дена ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

коментари4 дена ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија5 дена ago

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

економија6 дена ago

Мукаетов – панелист на конференцијата „Чувари на мудроста“ во организација на „Халк банка“

банки1 недела ago

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

македонија1 недела ago

Комерцијална банка со поддршка за македонскиот фудбал и во наредните три години

банки1 недела ago

Прокредит банка со нова модерна филијала во Гостивар

коментари4 дена ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

банки1 недела ago

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

економија6 дена ago

Мукаетов – панелист на конференцијата „Чувари на мудроста“ во организација на „Халк банка“

економија4 дена ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија5 дена ago

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

економија3 дена ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

Фасхион3 дена ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

македонија4 часа ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!