Connect with us

регион

Хејтери може да одморите, Новак е GOAT!

објавено

на

Нашиот народ вели: три пати мери, еднаш сечи. Од кај и да фатиме да мериме и сечеме во тенисот, исходот е тој – српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња (The Greatest of All Time). Наметната приказна дека само освоените гренд слемови се битни, која досега одеше во прилог на неговите хејтери и нивните пулени Федерер и Надал,  сега им се удри од глава на истите. Новак долго време имаше најмалку вакви титули од „големата тројка“, но сега по освојувањето на Ролан Гарос во неделата, го престигна и Надал, со 23 освоени пехари на најбитните светски турнири во тенис. И што правиме сега, Бен Ротенберг  и Пирс Морган? (веројатно најголемите критичари, читај: хејтери на Ѓоковиќ)  Каков ли сега тениски и нетениски „аргумент“ ќе дадете за да се девалвира успехот на Ноле? Ништо, ќе си гледате набрзо Вимблдон и ќе се надевате дека Новак нема да испише нови златни страници од својата тениска идила.                                                                                                

банки21 час ago

Супер камати за супер брзите бизнис кредити од УНИБанка!

свет1 ден ago

Време е за купување на NUCOR!

свет1 недела ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

банки1 недела ago

Потрошувачки кредит на УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за рефинансирање и бонус од 1.000 денари при онлајн аплицирање

македонија1 недела ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании2 недели ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг2 недели ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион2 недели ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју2 недели ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју2 недели ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи