Connect with us

македонија

10 години MAMA’S

објавено

на

100% чиста љубов, директно од нашата градина

MAMA’S се појави на пазарот пред 10 години, со мисија да ја прошири љубовта, желбата и бескрајната гурманска страст за производство и пласман на 100% природни производи со премиум квалитет низ целиот свет.

2020 година без сомнение е најтешката и најпредизвикувачката година во нашите животи, година во која осаменоста и изолираноста беа главни теми, година во која глобалната пандемија остави белег на целокупното човештво.

Нашата роденденска желба е преку моќта и магијата на љубовта да покажеме дека се додека си помагаме едни со други и си даваме поддршка, кога веруваме во себе и во другите, навидум и невозможното станува возможно.

Повеќе од сигурни сме дека нашата желба ќе биде исполнета, а како за крај на 2020 ја откриваме нашата долго чувана тајна – длабоко и искрено сме заљубени во фановите и пријателите на MAMA’S, распостранети во 45 земји низ светот.

Вие сте нашата прва љубов, најголемата поддршка, најискрената критика и најдобриот роденденски поклон. Секогаш тука за Вас!

Continue Reading
економија17 hours ago

Градежниот бренд Адора и Фондацијата Новак Ѓоковиќ, со партнерска хумана мисија во Србија за подобра иднина на најмладите

економија2 days ago

Онлајн конференција „Бизнис без корупција“ во петок, 22.01

банки2 days ago

“УНИБанка” АД Скопје ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

економија5 days ago

Нето извозот од ТИРЗ зголемен за 17% лани

интервју5 days ago

Зоран Заев: Со стабилизирање на состојбата од пандемијата ефектите од нашите економски политики ќе бидат видливи

свет5 days ago

Демократијата одговара брутално кога е земена „здраво за готово“

економија5 days ago

Банкарите велат ќе биле „подарежливи“ со кредити годинава

македонија5 days ago

10-тото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар 2021 година во Македонија

македонија5 days ago

„Алкалоид“ исплати новогодишен надомест од 25.000 денари за своите вработени и донираше 1,2 милиони евра за заедницата во 2020 година

економија5 days ago

Македонската економија на среден и долг рок (2)

интервју5 days ago

Зоран Заев: Со стабилизирање на состојбата од пандемијата ефектите од нашите економски политики ќе бидат видливи

економија17 hours ago

Градежниот бренд Адора и Фондацијата Новак Ѓоковиќ, со партнерска хумана мисија во Србија за подобра иднина на најмладите

економија7 days ago

10-тото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар годинава ќе се одржи во Македонија

економија6 days ago

Неби Хоџа, СКСЗМ: Да се укине данокот на добивка до 2022 година за најпогодените компании од пандемијата

банки2 days ago

“УНИБанка” АД Скопје ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

економија5 days ago

Нето извозот од ТИРЗ зголемен за 17% лани

свет5 days ago

Демократијата одговара брутално кога е земена „здраво за готово“

економија2 days ago

Онлајн конференција „Бизнис без корупција“ во петок, 22.01

економија5 days ago

Банкарите велат ќе биле „подарежливи“ со кредити годинава

македонија5 days ago

10-тото јубилејно издание на BIWC – Балкански интернационален вински натпревар 2021 година во Македонија