27 мај, вебинар на тема: Дигитален маркетинг во време на криза
Објавено на од во Економија

ВЕБИНАР на тема: Дигитален маркетинг во време на криза, во организација на УАКС

5

University American College Skopje

Ве поканува на

DIGITAL EXECUTIVE EDUCATION
Серија вебинари кои ќе се одржуваат во периодот од 12 до 27 мај 2020 година

Место:
Конференциска врска преку платформата Webex

Универзитет Американ Колеџ Скопје ја организира оваа серија вебинари со цел да придонесе во јавниот дијалог со мислења, совети и поддршка при надминување на кризата и промена на општественото опкружување. Во оваа серија учество ќе земат повеќе професори и соработници на УАКС, чие искуство и експертиза им овозможува уникатен поглед на нештата, посебно во услови на криза и кризен менаџмент. Вебинарите опфаќаат различни теми, со цел разгледување на состојбите од повеќе аспекти, и се наменети за бизнис секторот, алумни заедницата на УАКС, како и за медиумите и општата јавност.

Оваа форма за регистрација е наменета за Вебинар на тема Дигитален маркетинг во време на криза, предавач Илијана Петровска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×