31 Октомври, Светски ден на штедењето
Објавено на од во Компании
По повод светскиот ден на штедењето Македонската банкарска асоцијација и Фондот за осигирување депозити организираа настан со едукативен дел на кој ПроКредит банка подели совети и трикови на учениците и студентите за важноста на штедењето.
IMG-375e2aac58d3153819fd6a9393eda922-VДа се има за иднината значи да се штеди во сегашноста
ПроКредит Банка сподели корисни совети и модерни начини за штедење со учениците и студентите.
IMG-3d68ff63032a4d0deb1e238d69bea509-VШто е штедењето?
Поимот штедење значи собирање и чување на средства и пари за нивно користење во некој иден временски период.
IMG-bbc78196c7d230a23256daf8e99a2ecb-VОдберете го начинот на штедење кој најмногу одговара на вашите потреби
  • Штедењето во банка е безбедно и вашите средства умерено ќе се зголемуваат во однос на висината на каматата. Можете да штедите во денари или во девизи. 
  • Штедењето по видување е уникатна можност за флексибилно да повлекувате и дополнувате средства на Вашата штедна сметка, со најповолна каматна стапка. Каматната стапка се исплаќа месечно. 
  • Преку Е-банкарство и М-банкарство на ПроКредит Банка имате пристап до Вашите заштеди во секое време 24/7. 
  • Најважниот совет е да бидете трпеливи и упорни
  • Еден од основните предуслови за успешно штедење е трпеливост и упорност, особено доколку имате цел која саката да ја постигнете. 
ПроКредит Банка споделува мали трикови со Вас за едноставен и лесен почеток на штедење. Започнете да штедите мал инос, но доволен за почеток. 
Сѐ што ви е потребно е желба за штедење, трпеливост и упорност.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×