Connect with us

банки

3,3% фиксна каматна стапка -Промотивен денарски депозит од Стопанска банка а.д. Битола во месецот на штедењето

објавено

на

Рокот на орочување на средствата е 60 месеци, а исплатата на камата се врши по 12 месеци од датумот на влогот, односно 12 месеци од претходно исплатена камата.

Во месецот на штедењето, во пресрет на Светскиот ден на штедењето Стопанска банка а.д. Битола, промотивно, за своите клиенти го воведува новиот денарски депозит со фиксна каматна стапка 3,3%.

Рокот на орочување на средствата е 60 месеци, а исплатата на камата се врши по 12 месеци од датумот на влогот, односно 12 месеци од претходно исплатена камата.

Новиот денарски депозит на Стопанска банка а.д. Битола на клиентите им овозможува да направат сигурен и добар штеден план на подолг рок, а атрактивната фиксна каматна стапка 3,3% е она кое го издвојува овој депозит од сите останати на пазарот.

Повеќе информации за производот

технологии / компании3 часа ago

Креативна вештачка интелигенција: Девет алатки што ќе ви ги сменат животот и работата

политика3 часа ago

Планот на Мишел за рушење на Фон дер Лајен

регион3 часа ago

Во Хрватска има неколку амбициозни проекти за развој на роботи

македонија3 часа ago

Двојна диплома на Универзитетот Католика од Милано и Универзитетот Американ Колеџ Скопје

економија3 часа ago

Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

македонија3 часа ago

Мукаетов од Алкалоид и Ниновски од Бреинстер споделија искуства со младите

економија3 часа ago

Анализа МАСИТ: Речиси 1,5 милијарди евра приходи оствариле ИКТ компаниите лани

банки3 часа ago

Безготовинските плаќања зголемени за 30%, значителен раст на токенизираните трансакции

македонија3 часа ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

економија3 часа ago

Специјален прилог: Топ 6 трендови во меѓународниот транспорт за 2024

коментари1 недела ago

Со АмЧам на тема…Балканската рута на трговија со фалсификувани производи

економија1 недела ago

Фортонмка успешно реализира продажба на објект од 9,5 милиони евра на ЛИДЛ

економија1 недела ago

КБ Публикум инвест станува КБ ИНВЕСТ, со доминантна сопственост на Комерцијална банка

економија1 недела ago

ПроКредит Банка прави чекор напред во поддршка на малите и средните претпријатија – се одржа втората бизнис конференција „Дигитална еволуција“

Фасхион7 дена ago

„Божиновски“ ексклузивно ги претстави новитетите на Брајтлинг

македонија3 дена ago

УНИБанка го поддржа одбележувањето на 100 годишниот јубилеј на Светската Шаховска Федерација

македонија4 дена ago

Продолжуваат заедничките хуманитарни активности на „Алкалоид“ и „Црвен крст“: Заедно можеме повеќе!

економија2 дена ago

ССК: Зелената транзиција на македонските компании е без алтернатива

македонија3 часа ago

Delfino Mobility Group го лансира автомобилскиот бренд Geely во Македонија

банки3 часа ago

Пет небанкарски компании веќе добиле дозвола за давање платежни услуги во Македонија и прекугранично