6 книги кои ги препорачуваат најдобрите светски лидери
Објавено на од во ПРЕТПРИЕМНИШТВО
stack_of_booksАко сакате да го правите тоа што другите го правеле пред вас, читајте тоа што другите читале пред вас. Читањето е процес во кој искуствата што некој друг ги имал, лекциите што ги научил и идеите кои ги имал се пренесуваат  во вашиот ум. Капитал ви пренесува што светски успешните бизнис лидери препорачуваат дека мора да се прочита

 

Ако сакате да го правите тоа што другите го правеле пред вас, читајте тоа што другите читале пред вас. Читањето е процес во кој искуствата што некој друг ги имал, лекциите што ги научил и идеите кои ги имал се пренесуваат  во вашиот ум. Користа од читањето е докажана многупати досега. Читањето ја зголемува веројатноста вашиот мозок да работи подобро како што ќе стареете, ги подобрува приватниот и деловниот живот, развива емпатија и има бројни здравствени придобивки за телото и духот.

И да се соочувате со било какви проблеми, предизвици и пречки, бидете сигурни дека некој некогаш напишал за нив. Ако се трудите да се мотивирате себеси или вашиот тим, обидувајќи се да најдете начини својата пасија да ја претворите во професија, или се прашувате што е потребно за  вашите идеи да станат реалност, одбирањето на вистинската книга може многу да ви помогне.

За да сакате да го постигнете тоа што го постигнале Елон Маск, Бил Гејтс или Мег Витман, тогаш можете да почнете да го читате она што тие го читале.

46
48-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×